25 Maj 2022
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
nedjelja, 25 Avgust 2013 20:17

Završen Kengur Kup 2013

Danas je završen Kengur Kup 2013. Donosimo rezultate i imena najboljih pojedinaca trodnevnog turnira, koji se održavao u nekoliko zeničkih dvorana. 

 

 KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI

IMG 6278

 

JUNIORI (igrači rođeni 1996. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa podijeljenih u dvije grupe. Igra se liga sistemom u grupama, a nakon toga igra se odmah za konačan plasman.

 

Grupa A                                                      Grupa B

1. S. ĐAKOVO (HRV)         3/0      6          1. VITEZ (BiH)                     3/0      6

2. KENGUR (BiH)               2/1      5          2. ČELIK (BiH)                    2/1      5

3. ZTE (MAĐ)                      1/2      4          3. ORLOVIK (BiH)              1/2      4

4. FALCONS Tuzla (BiH)   0/3      3          4. REALWAY (BiH)            0/3      3                                           

 

Petak (23. august)

 

B grupa (1. kolo)                             rez.                                         broj utakmice          

15,30  Čelik - Vitez                         44:60              Bilmišće                    1

16,50 Realway - Orlovik Žepče     36:57              Bilmišće                    2

 

A grupa (1. kolo)

18,10  Kengur - Falcons                  52:42              Bilmišće                    3

19,30  ZTE - Sedam Đakovo           36:51              Bilmišće                    4

 

Subota (24. august)

 

A grupa (2. kolo)

09,00 Kengur - ZTE                        59:40              Arena 1                      5

09,00 Sedam Đakovo - Falcons     49:42              Arena 2                     6

 

B grupa (2. kolo)

10,20 Čelik - Orlovik                     62:55 (pr.)     Arena 1                      7

10,20 Realway - Vitez                    41:63              Arena 2                      8

 

A grupa (3. kolo)

13,00 Kengur - Sedam Đakovo      50:65              Arena 1                      9

13,00 ZTE - Falcons                       40:34              Arena 2                      10

 

B grupa (3. kolo)

14,20 Realway - Čelik                    52:83             Arena 1                      11

14,20 Vitez - Orlovik                      57:45              Arena 2                      12

 

Nedjelja (25. august)

10,20  (za 7.) FALCONS -   REALWAY                35:45              Arena 1                      13

10,20  (za 5.) ZTE -  ORLOVIK                             54:63             Arena 2                      14

10,20  (za 3.) KENGUR - ČELIK                          70:81             Arena 3                      15

14,30  FINALE SEDAM ĐAK. – VITEZ 45:44             Arena - centralni    16

 

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI


KADETI (igrači rođeni 1998. godine i mlađi)

Učestvuje dvanaest ekipa. Četiri grupe po tri ekipe (A, B, C i D) koje igraju liga sistemom. Pobjednici grupa igrat će u polufinalu, a ostali još jednu utakmicu za konačan plasman od 5. do 12. mjesta.

 

Grupa A                               Grupa B                   Grupa C                   Grupa D      

1.Kengur        2/0 4               1.Falcons       2/0 4   1.Spars           2/0 4   1.Čelik           2/0 4

2.S. Đakovo   1/1 3               2.Konjic         1/1 3   2.ZTE             1/1 3   2.Realway      1/1 3

3.Vitez           0/3 2               3.Meteor Đ.   0/2 2   3.ABC Tz.      0/2 2   3.Basket T.     0/2 2

 

Subota (24. august)                                                           Rez.                                  broj ut.

09,00 KENGUR - VITEZ (A grupa)                                  56:51              Arena 3          17

10,20 FALCONS - METEOR Đakovo (B grupa)  56:42              Arena 3          18

11,40 ZTE - ABC BASKET TZ (C grupa)             36:32              Arena 1          19

11,40 ČELIK - REALWAY (D grupa)                              61:54              Arena 2          20

11,40 VITEZ - SEDAM Đakovo (A grupa)                       46:58              Arena 3          21

13,00 METEOR Đakovo - KONJIC (B grupa)                 45:62              Arena 3          22

15,40 SPARS - ZTE (C grupa)                                           52:21              Arena 1          23

15,40 BASKET TIME- REALWAY (D grupa)    26:44              Arena 2          24

17,00 KENGUR - SEDAM Đakovo (A grupa)                 59:58              Arena 1          25

17,00 FALCONS - KONJIC (B grupa)                             45:26              Arena 2          26

18,20 SPARS - ABC BASKET TZ (C grupa)                    43:24              Arena 1          27

18,20 ČELIK - BASKET TIME (D grupa)            56:27              Arena 2          28

           

 

Nedjelja (25. august)

09,00 (Polufinale I) Kengur - Falcons                              45:40              Arena 1          29

09,00 (Polufinale II) Spars - Čelik                         45:65              Arena 2          30

09,00 (za 9-12.) Vitez - Meteor Đakovo                           42:55             Bilmišće        31

10,20 (za 9-12.) ABC Tuzla - Basket Time                       41:28              Bilmišće        32

11,40 (za 5-8.) Sedam Đ. - Konjic                        37:28              Arena 1          33

11,40 (za 5-8.) ZTE - Realway                                           30:46              Arena 3          34

11,40 (za 3.) Falcons - Čelik                                              42:38              Arena 2          35

13,00 FINALE Kengur - Spars                                        38:63             Arena 1         36

 

 KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI

 

PIONIRI (igrači rođeni 2000. godine i mlađi)

Učestvuje osam ekipa. Igra se kup sistemom.

 

EKIPE

KENGUR Zenica (BiH)                              ŠIBENIK (Hrvatska)

ZTE Zalaegerszeg (Mađarska)                    ABC Zadar (Hrvatska)

FALCONS Tuzla (BiH)                               SPARS Sarajevo (BiH)

ABC BASKET Tuzla (BiH)             KONJIC (BiH)

                                  

Subota (24 august)                                     Rez.                                        broj utakmice

09,30 ZTE - FALCONS (A)                        37:45              Bilmišće                    37

10,50 KENGUR - ABC Tuzla (B)  68:21              Bilmišće                    38

12,10 ŠIBENIK - SPARS (C)                     30:38              Bilmišće                    39

13,30 ABC ZADAR - KONJIC (D)           14:25             Bilmišće                    40      

14,50 5. do 8. ZTE - ABC Tuzla                 47:21             Bilmišće                    41

16,10 polufin. FALCONS - KENGUR      35:45 pr.        Bilmišće                    42

17,30 5. do 8. ŠIBENIK- ABC Zadar         32:15              Bilmišće                    43

18,50 polufin. SPARS - KONJIC               67:13             Bilmišće                    44

 

 

Nedjelja (25. august)

11,40  (za 7.) ABC ZAD. - ABC TZ                                   M.Ć. Ćatić                 45

11,40  (za 5.) ZTE - ŠIBENIK                    17:31             Bilmišće                    46

13,00  (Za 3.) FALCONS - KONJIC          52:33             Bilmišće                    47

13,00  FINALE KENGUR - SPARS        26:45             Arena 2                     48


KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI

 

   

KADETKINJE 1998. godište

Učestvuje šest ekipe. Igra se u dvije grupe liga sistemom u subotu, a u nedjelju za konačni plasman.

 

Grupa A                                                       Grupa B                                                     

1. KENGUR (BiH)   2/0      4                     1. SEDAM Đ. (HRV)           2/0      4         

2. VITEZ (BiH)         1/1      3                      2. BOSNA (BiH)                  1/1      3         

3. KONJIC (BiH)     0/2      2                     3. ŽELJEZNIČAR (BiH)     0/2      2         

                       

Subota (25. august)                                               Rez.                                        broj ut.

09,00 KENGUR - VITEZ                                       41:29             M.Ć. Ćatić     49

10,20 BOSNA - SEDAM ĐAKOVO                     26:38             M.Ć. Ćatić     50

11,40 VITEZ - KONJIC                                         47:34             M.Ć. Ćatić     51

13,00 BOSNA - ŽELJEZNIČAR                           48:38             M.Ć. Ćatić     52

14,20 KENGUR - KONJIC                                   59:22             Arena 3          53

15,40  ŽELJEZNIČAR - SEDAM ĐAKOVO        44:75             Arena 3          54

 

 

Nedjelja (26. august)

09,00 (za 5.)              KONJIC - ŽELJO                 27:46             M.Ć. Ćatić     55

09,00 (za 3.)              VITEZ - BOSNA                   40:60              Arena 3          56

13,00 FINALE         KENGUR - SEDAM Đ.      30:48             Arena 3         57

 


KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI 

 

PREDPIONIRI

Učestvuju četiri ekipe. Igra se liga sistemom.

 

EKIPE                                                                    

REALWAY (BiH)                            3/0      6

VITEZ (BiH)                         2/1      5

ABC BASKET Tuzla (BiH) 1/2      4

KENGUR Zenica (BiH)                  0/3      3

 

Subota (24. august)                                               Rez.                                        Br. Utak.

14,20 KENGUR - VITEZ                                       38:40 pr.        M.Ć. Ćatić                 58

15,40 ABC BASKET Tuzla - REALWAY 23:47             M.Ć. Ćatić                59

 

17,00 KENGUR - ABC BASKET              16:21             M.Ć. Ćatić                 60

18,20 VITEZ - REALWAY                         23:31             M.Ć. Ćatić                 61

 

Nedjelja (25. august)

10,20 KENGUR - REALWAY                               18:27             M.Ć. Ćatić                 62

13,00 VITEZ - ABC BASKET TZ.              23:9                M.Ć. Ćatić                 63

 

KONAČAN PLASMAN

 

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI


JUNIORI                                         KADETKINJE

1. SEDAM ĐAKOVO                      1. SEDAM Đakovo

2. VITEZ                                           2. KENGUR Zenica

3. ČELIK Zenica                              3. BOSNA Sarajevo

4. KENGUR Zenica                         4. VITEZ

5. ORLOVIK Žepče             5. ŽELJEZNIČAR Sarajevo

6. ZTE Zalaegerszeg            6. KONJIC

7. REALWAY Sarajevo      

                                                           MVP: Helena Horjan (Sedam Đakovo)

                                                           Strijelac: Amila Isaković (Kengur)

MVP: Toni Radoš (Sedam Đakovo)

Strijelac: Admir Džihan (Vitez)

 

KADETI                                           PIONIRI

1. SPARS                                          1. SPARS Sarajevo

2. KENGUR Zenica                         2. KENGUR

3. FALCONS Tuzla                          3. FALCONS Tuzla

4. ČELIK Zenica                              4. KONJIC

5. SEDAM Đakovo                          5. D. PETROVIĆ Šibenik

5. REALWAY Sarajevo                   6. ZTE Zalaegerszeg

6. KONJIC                                        7. ABC Zadar

6. ZTE Zalaegerszeg            8. ABC BASKET Tuzla

9. ĐAKOVO

9. ABC BASKET Tuzla                    MVP: Ervin Gutić (Spars)

10. VITEZ                                         Strijelac: Haris Salčin (Kengur)

10. BASKET TIME Bugojno

 

MVP: Amar Gegić (Spars)

Strijelac: Amir Nakić (Kengur)

 

PREDPIONIRI:

1. REALWAY Sarajevo

2. VITEZ

3. ABC BASKET Tuzla

4. KENGUR Zenica

 

MVP: Faris Đip (Realway)

 

 

NAJPERSPEKTIVNIJI IGRAČ: Darko Bajo (Spars)


KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU NA ZENICABLOG FACEBOOK STRANICI


KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

 

PETAK, 23. AVGUST

Satnica

Dvorana BILMIŠĆE

Rezultat

15,30 - 16,50

JUNIORI (B grupa - 1. kolo) 1

ČELIK - VITEZ

 

44:60

16,50 - 18,10

JUNIORI (B grupa - 1. kolo) 2

REALWAY - ORLOVIK

 

36:57

18,10 - 19,30

JUNIORI (A grupa - 1. kolo) 3

KENGUR - FALCONS

 

52:42

19,30 - 20,50

JUNIORI (A grupa - 1. kolo) 4

ZTE - SEDAM ĐAKOVO

 

36:51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUBOTA, 24. AVGUST

 

Satnica

BILMIŠĆE

UTAKMICA

Rezultat

09,30 - 10,50

PIONIRI  (A)       37

ZTE - FALCONS

37:45

10,50 - 12,10

PIONIRI  (B)      38    

KENGUR - ABC Tuzla

68:21

12,10 - 13,30

PIONIRI (C)      39

ŠIBENIK - SPARS

30:38

13,30 - 14,50

PIONIRI  (D)    40

ABC ZADAR - KONJIC

14:25

14,50 - 16,10

PIONIRI     41

(Za 5. - 8.) ZTE - ABC Tuzla

47:21

16,10 - 17,30

PIONIRI     42  

(Polufinale) FALCONS - KENGUR

35:45 pr.

17,30 - 18,50

PIONIRI     43     

(Za 5. - 8.) ŠIBENIK - ABC ZADAR

32:15

18,50 - 20,10

PIONIRI      44    

(Polufinale) SPARS - KONJIC

67:13

 

 

 

 

 

 

 

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

 

SUBOTA, 24. AUGUST

 

Satnica

ARENA 1

ARENA 2

ARENA 3

Musa Ćazim ĆATIĆ

09,00 - 10,20

JUNIORI (grupa A) 5

KENGUR - ZTE

59:40

JUNIORI (grupa A) 6

SEDAM Đ. - FALCONS

49:42

KADETI (grupa A) 17

KENGUR - VITEZ

56:51

DJEVOJKE (A) 49

KENGUR - VITEZ

41:29

10,20 - 11,40

JUNIORI (grupa B) 7

ČELIK - ORLOVIK

62:55 (pr.)

JUNIORI (grupa B) 8

REALWAY - VITEZ

41:63

KADETI (grupa B) 18

FALCONS - METEOR Đ.

56:42

DJEVOJKE (B) 50

BOSNA - SEDAM Đ.

26:38

11,40 - 13,00

KADETI (grupa C) 19

ZTE - ABC BASKET TZ

36:32

KADETI (grupa D) 20

ČELIK - REALWAY

61:54

KADETI (grupa A) 21

VITEZ - SEDAM Đ.

46:58

DJEVOJKE (A) 51

VITEZ - KONJIC

47:34

13,00 -14,20

JUNIORI (grupa A) 9

KENGUR - SEDAM Đ.

50:65

JUNIORI (grupa A) 10

ZTE - FALCONS

40:34

KADETI (grupa B) 22

METEOR Đ. - KONJIC

45:62

DJEVOJKE (B) 52

BOSNA - ŽELJEZNIČAR

48:38

14,20 - 15,40

JUNIORI (grupa B) 11

REALWAY - ČELIK

52:83

JUNIORI (grupa B) 12

VITEZ - ORLOVIK

57:45

DJEVOJKE (A) 53

KENGUR - KONJIC

59:22

PREDPIONIRI 58

 KENGUR - VITEZ

38:40 pr.

15,40 - 17,00

KADETI (grupa C) 23

SPARS - ZTE

52:21

KADETI (grupa D) 24

BASKET T. B.- REALWAY

26:44

DJEVOJKE (B) 54

ŽELJEZNIČAR - SEDAM Đ.

44:75

PREDPIONIRI 59

ABC B.Tuzla - REALWAY

23:47

17,00 - 18,20

KADETI (grupa A) 25

KENGUR - SEDAM Đ.

59:58

KADETI (grupa B) 26

FALCONS - KONJIC

45:26

 

PREDPIONIRI 60

KENGUR - ABC BASKET TZ

16:21

18,20 - 19,40

KADETI (grupa C) 27

SPARS - ABC BASKET TZ

43:24

KADETI (grupa D) 28

ČELIK - BASKET T. Bugojno

56:27

 

PREDPIONIRI 61

VITEZ - REALWAY

23:31

 

 

 

 

 

 

KENGUR KUP 2013 - RASPORED UTAKMICA

 

NEDJELJA, 25. AUGUST

 

Satnica

ARENA 1

ARENA 2

ARENA 3

Bilmišće

M.Ć. Ćatić

09,00 - 10,20

KADETI polufinale 29

Pobjednici A - B

KENGUR - FALCONS

45:40

KADETI polufinale 30

Pobjednici C - D

ČELIK - SPARS

45:65

DJEVOJKE 56

Za 3. mjesto

VITEZ - BOSNA

40:60

KADETI za 9. mjesto 31

3.A - 3.B

VITEZ - METEOR Đ.

42:55

DJEVOJKE 55

Za 5. mjesto

KONJIC – ŽELJO

27:46

10,20 - 11,40

JUNIORI 13

za 7. mjesto

FALCONS – REALWAY

35:45

JUNIORI 14

za 5. mjesto

ZTE – ORLOVIK

63:54

JUNIORI 15

za 3. mjesto

KENGUR – ČELIK

70:81

KADETI

za 9. mjesto 32

ABC TZ - BASKET T.

41:28

PREDPIONIRI 62

KENGUR – REALWAY

18:27

11,40 - 13,00

KADETI za 5. mjesto 33 2.A - 2.B

ĐAKOVO – KONJIC

37:28

KADETI 35

Za 3. mjesto

FALCONS – ČELIK

42:38

KADETI  za 5. mj. 34

2.C - 2.D

ZTE – REALWAY

30:48

PIONIRI 46

Za 5. mjesto

ZTE – ŠIBENIK

17:31

PIONIRI 45

Za 7. mjesto

ABC ZADAR - ABC TUZLA

 

13,00 -14,20

KADETI 36

FINALE

SPARS - KENGUR

63:38

PIONIRI 48

FINALE

KENGUR - SPARS

26:45

DJEVOJKE 57

FINALE

KENGUR - SEDAM Đ.

30:48

PIONIRI 47

Za 3. mjesto

FALCONS - KONJIC

52:33

PREDPIONIRI 63

VITEZ - ABC BASKET

23:9

 

Satnica

ARENA

CENTRALNI TEREN

14,30 - 16,00

JUNIORI 16

FINALE

VITEZ - SEDAM Đ.

44:45