Printaj ovu stranu
subota, 10 Avgust 2013 20:37

Sarajlijama bodovi s Kamberovića

Novi Premijerligaš Vitez je bio domaćin u Zenici na stadionu Kamberovića polje, u trećem kolu Premijer lige BiH,  prošlosezonskom prvaku i lideru na tabeli, sarajevskom Željezničaru. Pobjedili su gosti iz Sarajeva. Rezultat: Vitez – Željezničar 0:1 (0:1); Strijelac: Selimović (27'); Stadion: Kamberovića polje; Gledalaca: oko 2.500; Vrijeme: oblačno i ugodno za igru.

Glavni sudija: Ognjen Valjić;  pomočnici Turudić Hrvoje-Čitluk i Širko Momir-Banja Luka;

Žuti kartoni: Šišić, Smriko, Dedić, Livančić (Vitez) Čolić, Tomić, Hadžić (Željezničar) Crveni karton: Tomić (Željezničar)-drugi žuti karton;

Sastavi timova:

Vitez: Perković, Badrov, Imamović, Brekalo, Pranjković (od 83. Livančić), Jurić, Dedić, Kapetan (od 67. Vidović), Šišić (od 61. Šantić), Smriko, Dilaver; Trener: Valentin Plavčić;

Željezničar: Hadžić, Urdinov, Kerla, Zeljković, Stanić, Jamak (od 90. Hasanhodžić), Tomić, Svraka, Selimović (od 65. Bućan), Čolić (od 75. E. Sadiković), Adilović; Trener: Dino Đurbuzović;

Vitez je  pružio dobar otpor   gostima s Grbavice, koji su, ipak, na iskustvo došli do treće uzastopne pobjede, čime su zadržli lidersku poziciju i sa devet bodova u tri odigrana kola, odlično započeli novu sezonu.

Otvaranje utakmice pripalo je Vitezu, ali je prvu priliku na utakmici imao Željezničar, kada je poslije lijepe akcije Jamaka i Svrake, Adilović glavom pogodio stativu.

Jedini pogodak je postignut nakon izvedenog kornera u 27. minuti prvog poluvremena. Jamak je izveo korner sa desne strane na drugu stativu, Selimović šutirao glavom, a Svraka omeo golmana Viteza u intervenciji i lopta je ušla u gol.

Drugu veliku šansu gosti propuštaju u prvoj minuti nastavka utakmice. Prošao je Čolić po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu Svraki koji šutira, ali je loptu sa gol crte izbio Badrov.

Gosti su igrali sa 10 igrača od 57 minute, jer je drugi žuti karton i automatski crveni dobio Tomić.

Nakon isključenja Tomića, Vitez je napadao i pokušavao doći do izjednačenja. Međutim, u toj namjeri ih je spriječio odlični golman gostiju, Hadžić, koji je sa nekoliko sjajnih intervencija spasio goste. Posebno ističemo šansu iz  90. minute kada je Brekalo šutirao glavom, a Hadžić spriječio izjednačenje, koje je, čini se, nakon svega viđenog  bilo i najrealnije u ovom susretu.