srijeda, 22 Maj 2013 21:06

Rukometaši Čelika poraženi su večeras u Areni od dobojske Sloge, 27:32 (13:17). Pogledajte foto galeriju Jasmina Hadžića iz Arene.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

6. KOLO RUKOMETNE PREMIJER LIGE BiH. Poraz Čelika u derbiju kola Lige 6. RK ČELIK – RK SLOGA 27:32

Gradska ARENA u Zenici; Početak: u 19:00 sati; Gledalaca: oko 600 ; Sudije: Begić Dražen i Knezović Andrija; delegat Dušan Popović;

U šestom kolu doigravanja (prvo kolo drugog dijela) Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu za prvaka BiH, Liga 6, za sezonu 2012/2013., večeras su u Zenici igrali su RK Čelik Zenica i  RK Sloga iz Doboja. Rezultat: Čelik - Sloga  27:32 (13:17);

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Eduard Martić, Elvis Brkić, Milan Ivančev, Nermin Bašić, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Haso Ćosić,  Jasmin Beganović, Milan Duvnjak, Edin Gušić,  Edvin Begović, Amar Kobilica, Almir Rekanović. (Trener: Zdenko Antović);

Sastav RK Sloga: Dejanović, Đurđević, Vukičević, Đekić, Radović, Antonović, Stanković, Maksimović, Pavlov, Tršić, Panić, Mitrović, Manjić, Beljić, Spasojević, Bosić. (Trener: Aleksandar Dugić);

Najefikasniji kod Čelika: Davor Kadić, Milan Ivančev i Elvis Brkić po 6, te Mirza Dervenčić 5 golova;

Najefikasniji kod Sloge: Pavlov 14, Beljić 6 i Antonović 5 golova;

Sedmerci za Čelik: 6 (7);  Sedmerci za Slogu: 6(7);

Isključenja: Čelik (10' ) i Sloga (2' );

Odbrane golmana: Dragan Starčević (Čelik) 14 odbrana, Peđa Dejanović (Sloga) 16 odbrana;

U trećoj utakmici pred svojom publikom u doigravanju Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu za prvaka BiH, Liga 6, rukometaši Čelika nisu uspjeli da se ravanširaju za poraz u Doboju u prvom kolu doigravanja za prvaka BiH, aktuelnom prvaku BiH, dobojskoj Slogi.

Kretanje rezultata:

Gosti bolje otvaraju utakmicu i vode sa 0:2, a zatim se igra gol za gol do rezultata 4:5, kada gosti polako "bježe" i do +7 u 23. minuti (7:14). Do kraja poluvremena domaći se "bûde" i smanjuju do kraja poluvremena na - 4 (13:17). Inaće, domaći su jako loše odigrali prvo poluvrijeme i osjetio se nedostatak u ekipi bolesnog Eduarda Martića.

Drugo poluvrijeme rukometaši Čelika su odigrali puno agresivnije u odbrani i bolje u napadu. Gosti su stalno držali prednost od tri do četiri gola. Od 48. do 50. minute Čelik, ipak,  dva puta smanjuje prednost gostiju na -1 (22:23) i (23:24), ali nažalost domaće publike, to je bio i krajnji domet Čelika u ovoj, veoma važnoj, utakmici za Zeničane. U zadnjih 10-ak minuta domaći prave nekoliko uzastopnih grešaka u napadu, što iskusni gosti koriste i ponovo  "bježe" na nedostižnu prednost, koja na kraju ostaje +5 (27:32) za goste iz Doboja. Tako je dobojska Sloga i dalje ostala nesavladiva prepreka za rukometaše Čelika.

I  u narednom, 7. kolu zenički Čelik je, ponovo, domaćin i to u subotu, 25.maja, Izviđaču iz Ljubuškog, od kojeg je poražen u 2. kolu sa 43:34.