nedjelja, 28 April 2013 19:14

Nogometaši Čelika donose u Zenicu tri boda iz Mostara - Strijelci: 3' Mešanović, 69' Kajkut. Utakmicu su počeli: Adilović, Horić, Bajraktarević, Mešanović, Kajkut, Jusić, Dedić, Barać, Mišić, Nestorović, Lakičević. Rezultati 25. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

fotosi Jasmina Hadžića - KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ

sponzor putovanja našeg fotoreportera: Almy Travel

Danas je u Mostaru odigran susret između Zrinjskog  i Čelika iz Zenice. Domaći koji igraju katastrofalno u proljetnom dijelu sezone dočekali su Čelik koji za razliku od njih igra sjajno i nalaze se u odličnoj seriji bez poraza. Svoju seriju su nastavili i u ovom susretu i slavili pobjedu rezultatom 0:2.

Gosti su odlično otvorili meč. Nakon kornera koji je izveo Barać lopta dolazi do Jamina Mešanovića koji šslje loptu u gornji lijevi ugao gola Vasilja, za vodstvo zeničana. Bio je to treći gol u nizu mladog napadača Čelika. Nakon gola gosti nisu stali već su još jače krenuli prema golu domaćina. Ipak u desetoj minuti bilježimo priliku za domaće. Stojkić je uspio da zatrese mrežu Adilovića, ali sa vanjske strane tako da promjene rezultata nije bilo.

Nakon ovoga dosta prilika na obje strane. Kajkut odlično prolazi dodaje do Baraća koji je neprecizan. Odmah u sljedećem napadu Kajkut šutira sa 20 metara ali lopta odlazi pored gola. Nakon toga prilika za Bekića koji dobro šutira ali je Adilović siguran. Svoj šut je okušao i povratnik u ekipi Zrinjskog Hrvoje Miličević ali je odbrana Čelika bila na mjestu. Muminov8ić je ubacio jednu loptu u šesnaesterac gostiju ali je štoper domaćih Jusić bio na pravom mjestu i otklonio opasnost ispred svog gola. Najagilniji u redovima gostiju Mešanović bio je neprecizan iz izgledne pozicije kada ga je odlično uposlio Kajkut.

U 40. minuti najbolja prilika za domaće. Stojkić je odlično centrirao i pronašao usamljenog Crnova u šesnaestercu gostiju. Crnov se namiještao nekoliko trenutaka odlično šutirao, savladao i Adilovića ali je lopta pogodila stativu i spriječila Crnova da donese izjednačenje domaćima. Do kraja prvih 45. Miličević je propustio izglednu priliku za domaće. Na odmor se otišlo vostvom gostiju od 0:1

Drugo poluvrijeme domaći su krenuli ofanzivno a prvu šansu imao je Lisica koji je sjajnim solo prodorom prošao nekoliko igrača Čelika ali je loše šutirao. Nakon toga centaršut Muminovića ali je Miličević bio neprecizan.

U 57. minuti izvanredna prilika za Zrinjski. Stojkić je pronašao usamljenog Bekića na nekih četiri pet metara, ovaj šutira glavom. Bio je to prizeman udarac ali je Adi Adilović sjajno intervenisao i spasio svoju ekipu. Stvarali su domaći prilike ali su u realizaciji bili nemoćni.U seriji napada domaćih Čelik dolazi do novog vodstva. U 72 minuti mrežu Vasilja pogodio je Saša Kajkut. Sjajno je Barać poslao jednu prizemnu loptu prema Kajkutu, koji izlazi sam pred Vasilja i majstorski ga matira za ubjedljivu prednost svoje ekipe.

U 84. minuti najbolja prilika za Zrinjski. Kapiten Čelika Horić je oborio Bekića u šesnaestercu sudija Pilav je svirao penal. Loptu je namjsetio Pero Stojkić,ali je očajno šutirao i lopta je otišla preko gola. Posljednju šansu na susretu propustio je Travančić za ekipu Čelika.Bio je ovo dvanaesti poraz Zrinjskog ove sezone, dok je Čelik ostvario jedanaestu pobjedu u ovoj sezoni.