Printaj ovu stranu
srijeda, 09 Maj 2012 22:15

Rukomet: Čelik bolji od Bosne

Rukometaši Čelika večeras su, kako su i najavili, bili dominantni nad "studentima" sarajevske Bosne. Konačan rezultat bio je 37-28 (poluvrijeme 19-13). Donosimo vam cjeloviti izvještaj našeg Ekrema Imamovića iz Arene. Također, razgledajte foto galeriju Jasmina Hadžića.

Nadzornik: Kekić
Treneri: Ljubomir Miki Filipović (Čelik) i Goran Tomić (Bosna BHT).
Sastavi timova:
Čelik: Dervenčić, Adnan Begagić, Ekinović, Čosić, Dominiković, Kadić, Šarenac, Ivančev, Aldin Begagić, Beganović, Lučić, Kobilica, Begović, Duvnjak, Šabanović, Starčević.
Bosna BHT: Tatar, Efendić, Jusufović, Terza, Sabljaković, Zulfić, Alibegović, Burnazović, Hrbat, Duraković, Limgo, Dedajić.
U utakmici 5. kola doigravanja rukometne premijer lige BiH za prvaka (Liga 6), igrali su zenički Čelik i sarajevska Bosna BH Telekom.
Utakmica je završena rezultatom 37:28 (19:13) za Čelik
Najbolji strijelci kod Čelika: Davor Kadić (7), Davor Lučić (6), Goran Šarenac, Milan Duvnjak i Aldin Begagić po 5 golova.
Najviše golova za Bosnu BHT postigli su: Alibegović i Hrbat po 5, te Zulfić 5 golova.
Sedmerci za Čelik: 2 (1), sedmerci za Bosnu: 1 (0).
Isključenja: Čelik (6' ) i Bosna BHT (8' ).
Rukometaši Čelika su večeras zabilježili drugu pobjedu u doigravanju Lige 6 za prvaka BiH. Nijednog trenutka nije bilo dileme oko pobjednika u ovom meču. Čelik je poveo sa 5:0 i odmah  pokazao ko je favorit u ovom susretu. U zadnjih 5-6 minuta trener Čelika, Miki Filipović, pružio je šansu i mladim snagama: Adnanu Begagiću, Ameru Ekinoviću, Amaru Kobilici, Edvinu Begoviću , Hasi Čosiću, te golmanu Beganoviću. Publika je znala nagraditi ovu rutinsku pobjedu, kojom je ekipa RK Čelik osvojila nove bodove u doigravanju za prvaka BiH, a tim Bosne BHT upisao četvrti poraz. Ovo je treća Čelikova pobjeda, zaredom, nad rukometašima sarajevske Bosne (nedavne dvije pobjede u červrtfinalu Kupa BiH). Izgleda da je od, nekada močne, Bosne ostalo samo ime (Bosna je, inaće, bila prvak bivše SFRJ 1963.god., višestruki osvajač prvenstva i kupa BiH, te polufinalista Kupa kupova Evrope 2006.godine. U ovoj sezoni, 2011/2012, ekipa Bosne je nastupala i u regionalnoj SEHA ligi).

Parovi 6.kola doigravanja rukometne PL (1.kolo drugog dijela):

Zenica: Čelik – Borac m:tel, plakatirano - petak, 11.05. u 20,00 sati - najavljeno od kluba - subota 12.05 u 19h)
Doboj: Sloga – Izviđač Mi grupa, (12.05.2012.)
Goražde: Goražde – Bosna BHT (12.05.2012.)

I.Ekrem za Zenicablog

fotose možete pogledati ovdje

Zvanični izvještaj Kluba smo dobili večeras i prenosimo ga u cijelosti:

PETO KOLO ,,LIGE 6'' ZA PRVAKA BiH
,,ČELIK'' PREGAZIO ,,BOSNU''
DOLAZI ,,BORAC“
RK ČELIK – RK ,,BOSNA BHT'' 37:28 (19:13)

U petom kolu ,,Lige 6 za prvaka BiH'' RK ,,Čelik'' je u Gradskoj areni, pred oko 1.000 posjetilaca, zabilježio novu ubjedljivu pobjedu. U Zenici je ovoga puta ,,pala'' RK ,,Bosna BH Telekom'' iz Sarajeva. Rezultat je: 37:28 (poluvrijeme 19:13) za RK ,,Čelik''. Već na samom startu ,,,Čelik'' je poveo rezultatom 5:0 i do kraja utakmice nije dozvolio ,,Bosni'' ni da mu se rezultatski približi, a kamoli da preuzme vođstvo. U ovoj utakmici boje ,,Čelika'' branilo je čak 15 od 16 igrača. Jedino u igru nije ulazio rezrevni golman Dragan Starčević, a posljednjih desetak minuta igrali su juniori Haso Ćosić, Jasmin Beganović, Amar Kobilica, Adnan Begagić, te Edvin Begović, Amer Ekinović, i drugi rezervni igrači.
Glavni golgeter ,,Čelika'' je i ovoga puta je bio desno krilo Davor Kadić, sa 7 postignutih golova, zatim Davor Lučić sa 6, te Goran Šarenac, Aldin Begagić i Milan Duvnjak sa po 5 postignutih golova.
Bila je to dobra, lepršava, čvrsta, prava prvenstvena utakmica, u kojoj je za ,,Čelik'' dobro igrala cijela ekipa, sa mnogo ljepih poteza i sa dobrim odbranama Adnana Šabanovića.
Utakmica igrana u Gradskoj areni Zenica, pred oko 1.000 posjetilaca. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (Novi Travnik). Delegat: Mileta Kekić (Mostar). Isključenja: ,,Čelik'' – 6 minuta, a ,,Bosna'' 8 minuta. Sedmerci: za Čelik 2 (1) , a za Bosnu 1 (0).

RK ,,ČELIK'': Dervenčić (3), Adnan Begagić, Ekinović (1), Ćosić (1), Dominiković (3), Kadić (7), Šarenac (5), Ivančev (1), Šabanović, Aldin Begagić (5), Beganović, Lučić (6), Starčević, Kobilica, Begović i Duvnjak (5). Trener: Miki Filipović.
RK ,,BOSNA BHT'': Jusufović, Terza (4), Tatar, Sabljaković (1), Zulfić (5), Burnazović, Alibegović (7), Efendić, Hrbat (7), Duraković (3), Limgo, Dedajić (1). Trener: Goran Tomić.

U subotu, 12. Maja, u 19 sati u Gradskoj areni ,,Čelik'' igra novu, kako je procijenjeno – do sada najtežu utakmicu ove godine. Gost ,,Čelika'' je Klub sa sjajnom rukometnom tradicijom, koji je iznjedrio čitavu plejadu sjajnih rukometaša – Rukometni klub ,,Borac'' iz Banja Luke. Rukometaši i Uprava Kluba ,,Čelik'' obećavaju dobru igru i bespoštednu borbu.
- ,,Borca'' veoma poštujemo, ali mi se nikoga ne plašimo i idemo na pobjedu! – izjavio je Trener ,,Čelika'' Miki Filipović.