Čelik uzeo bod u Mostaru Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

nkcZrinjski je na otvaranju susreta golom Kristijana Ivešića došao do prednosti, koju je čuvao sve do finiša suseta kada je Aldin Šišić donio bod Čeliku Pod Bijelim Brijegom. Navijači Zrinjskog vratili su se nakon pet utakmice suspenzije zbog incidenta na susretu protiv Veleža, a ni danas nisu oduševili. Moglo se čuti skandiranje "*ebem te Bosno, *ebem te ja, Hrvatska moja domovina" i "Šta je, šta je? Mi smo ustaše". Dobro otvaranje utakmice Zrinjskog, koji je već u 4. minuti zaprijetio. Malo je nedostajalo da Marin Ančić pogodi iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Samo minutu kasnije neoprezna je bila odbrana Čelika, što je iskoristio Kristijan Ivešić nakon centaršuta sa lijeve strane i pogodio za 1:0.

Dario Purić zaprijetio je Igoru Melheru u 8. minuti poslije centaršuta sa desne strane Avdije Vršajevića. Marko Popović morao je izaći u 9. minuti, a zamijenio ga je Mario Lamešić. Purić je još jednom pokušao u 14. minuti, ali njegov udarac sa 20-ak metara zaustavio je Melher. Nakon toga Zrinjski je ponovo preuzeo incijativu. Igor Žuržinov sjajno je prošao po lijevoj strani, a nakon njegovog centaršuta nije se dobro snašao Lamešić. Plemići su kontrolisali susret, a Žuržinov je ponovo pokušao u 29. minuti. Sjajno je šutirao lijevom nogom sa 20-ak metara, ali lopta je otišla malo pored gola. Kako se bližilo poluvrijeme igra je splasnula, a Zeničani su bili blizu izjednačenja u 44. minuti kada je sjajno šutirao glavom Mehmedalija Čović, ali Melher je odbranio. Odmah na početku drugog dijela susreta Zrinsjki je imao veliku priliku. Marjanovićev udarac otišao je malo pored gola. Dugo nije bilo većih uzbuđenja u Mostaru. Čelik je učinio sve kako bi došao do gola. Zeničani su destak minuta prije kraja ostali sa igračem manje, jer je Čović dobio drugi žuti karton. U finišu susreta Aldin Šišić je pogodio za 1:1, nakon snažnog udarca Vršajevića.

Zrinjski - Čelik 1:1

Strijelci: 1:0 Ivešić (4), 1:1 Šišić (89). Stadion "Pod Bijelim Brijegom" u Mostaru. Gledalaca: 2000 . Sudija: Elmir Pilav. Žuti kartoni: Čović (Čelik), Žuržinov, Toni Markić (Zrinjski). Crveni karton: Čović (Čelik).

ZRINJSKI: Melher, Džidić, Iviešić, Marjanović, Pehar, Krišto (od 59. minute Miličević), Stojkić, Markić, Žuržinov (od 76. minute Arežina), Popović (od 9. minute Lamešić), Aničić.
ČELIK: Hinović, Brković, Stupar, Čović, Jusić, Martinović, Purić, Damjanović (od 71. minute Horić), Smriko (od 71. minute Isaković), Kapetan (od 62. minute Šišić), Vršajević.