14 Oktobar 2019
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
utorak, 09 Decembar 2014 21:29

Učesnici Festivala filma Zenica 2014

U srijedu u 12,00h u multimedijalnom kabinetu osnovne škole "Miroslav Krleža" Zenica biće otvoren XVI Festival filma djece i omladine "Zenica 2014"

 

Prva programska aktivnost je projekcija svih nominovanih filmova u kategorijama dječijeg i omladinskog filma. Završna manifestacija festivala se desiti u petak, 12.12. u 12:00h u Velikoj sali Multiplex Ekrana Zenica. Prezentiramo vam program festivala i izvještaj žirija kao poziv svima koji žele da prisustvuju festivalskim aktivnostima. Ulaz u Multiplex Ekran je slobodan.

 

XVI FESTIVAL FILMA DJECE I OMLADINE „ZENICA 2014“

Program XVI festivala filma :   


Srijeda, 10.12.2014. godine u 12:00 sati

JU OŠ «Miroslav Krleža», Zenica

- Projekcija nominovanih filmova u kategoriji dječijeg filma 

 

Četvrtak, 11.12.2014.godine u 14:00 sati

JU OŠ «Mak Dizdar», Zenica

- Projekcija nominovanih filmova u kategoriji omladinskog filma

 

Petak, 12.12.2014. godine u 12:00 sati 

Multiplex Ekran, Zenica

- Prezentacija  filmova nominovanih za nagrade 

- Projekcije nagrađenih filmova

- Proglašenje pobjednika i uručivanje nagrada

 

IZVJEŠTAJ ŽIRIJA Za XVI festival filma djece i omladine „Zenica 2014“ ukupno je prijavljeno 165 filmova.

 

A) Osnovne škole

 

U kategoriji osnovnih škola nominovani su:

 

Igrani film:

1. Dva druga

 Autor: Delila Mehanović 

JU OŠ “Džemaludin Čaušević“ Sarajevo

2. Nevolje sa Vedom, 

Autor: Filmska sekcija 

JU OŠ „21. mart“ Matuzići

 

Dokumentarni film:

1. Upoznaj me kroz moj jezik, 

Autori: Nerma Pločo, Tarik Suljić, Hadžera Selimović 

JU„Deseta osnovna škola“ Ilidža

2. Nikad nije kasno za obrazovanje, 

Autor: Dijana Grgić 

JU „Druga osnovna škola“,  Srebrenik

3. Trgovina ljudima,  

Autor: Naida Merdžanić, 

JU „Druga osnovna škola“  Hrasnica

4. Zašto je moja škola cool,  

Autor:  Sara Fejzić, Enida Kovačević, Lejla Vardo, Lamija Isaković, Amila Isaković 

JU OŠ „Skender Kulenović“ Zenica

 

Animirani film:

1. Nerminin  dar

Autor: Nedžmine Selimspahić, 

JU OŠ „Skender Kulenović“, Zenica

2. Hatchiko, 

Autor: Senada Makarević, Nejla Bakunić, 

JU OŠ „Skender Kulenović“, Zenica

3. Halloween, 

Autor: Amar Arnautović, 

JU OŠ „Miroslav Krleža“,  Zenica

4. Od peciva, 

Autor:  Anes Hasanica i Amar Arnautović, 

JU OŠ „Miroslav Krleža“, Zenica

 

Spot:

1. Dječija sloboda, 

Autor: Aldin Sarić, 

JU OŠ “Banovići“, Banovići

2. Mi stvaramo bolji svijet, 

Autor: Rijad Gvozden, 

Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Vladimir Nazor“, Sarajevo

3. Zašto je moja škola cool, 

Autor: Muhamed Dizdarević, Faris Čajdrić, 

JU OŠ „Miroslav Krleža“, Zenica

 

Experimentalni film

U ovoj kategoriji žiri nije nominovao ni jedan film. 

 

B) Srednje škole

 

U kategoriji srednijh škola nominovani su:

Igrani film:

1. Magija, 

Autor: Ishak Jalimam, 

Druga Gimnazija, Zenica

2. Nasilje, 

Autor: Vedad Svitarević, 

Elektrotehnička škola za energetiku,  Sarajevo

 

Dokumentarni film:

U ovoj kategoriji žiri nije nominovao ni jedan film. 

 

 

Animirani film:

1. Pravda

Autor: Semin Škodrić-Novalić, 

Mješovita srednja škola“Hasan Kikić“, Gradačac

2. Sunce iza oblaka

Autor: Amela Okanović, Muhamed Hrštić, 

Mješovita srednja škola „Hasan Kikić“, Gradačac

Spot:

1. Konjički klub“Djeca vjetra“

Autor: Mario Jeličić

Srednja škola primjenjenih umjetnosti, Sarajevo

2. Ja sam se pronašla, pronađite se i vi, 

autorica Lejla Kičin

 

Eksperimentalni film:

1. Antirješenje

Autor: Norah Bianculli

Srednja škola primjenjenih umjetnosti, Sarajevo

2. Jedan dan

Autor: Ana Milijević, Kemal Bekteši

Srednja škola primjenjenih umjetnosti, Sarajevo

ŽIRI U SASTAVU:

 

1. Faketa S. Avdagić

2. Nedžad Fejzić

3. Zijad Softić

 

Zenica, decembar 2014