08 April 2020
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
ponedjeljak, 20 Oktobar 2014 15:17

Foto:najbolji srednjoškolci Zenice

Iz jedanaest zeničkih srednjih škola ove godine je oslobođeno polaganja završnog ispita čak 162 učenika. Oni su tokom četverogodišnjeg  ili trogodišnjeg školovanja imali neprekidno odličan uspjeh iz svih predmeta. 


Danas im se obratio zenički načelnik Husejin Smajlović. Učenici generacije u svakoj školi dobili su, ukoliko upišu fakultet, jednogodišnju stipendiju od Općine u iznosu od 1.000 KM, koja će biti produžavana i na naredne godine studija, po 1.500 KM, ako budu redovno pohađali fakultet. 

 

U jedanaest škola školovanje prošle školske godine završilo je 1.786 maturanata, uglavnom rođenih ratne 1995./1996. godine. 

 

Najbolji među najboljima su Emir Baručija (Prva gimnazija), Lejla Horić (Druga gimnazija),  Luka Abramušić (Opća Gimnazija Katoličkog školskog centra «Sveti Pavao»), Melisa Halilović (Medicinska škola), Zerina Husaković (Ekonomska škola),   Kenan Pašalić (Tehnička škola), Ammar Biser (Muzička škola),  Samir Purić (Mješovita srednja škola). Šemsudin Durmo (Mješovita srednja industrijska škola) i  Sedin Hadžić (Srednja škola za stručno obrazovanje i radno osposobljavanje). 

 

KLIKNI OVDJE da vidiš

FOTO GALERIJU

sa današnje dodjele

 

SPISAK UČENIKA  OSLOBOĐENIH POLAGANJA MATURSKOG ISPITA U ŠKOLSKOJ 2013/14 GODINI

 

I PRVA GIMNAZIJA

 

                                                                           

  1. AJANOVIĆ  MAJDA                                                                      
  2. ŽUŽO ZERINA                                                                              
  3. AWAD TEA
  4. BORČILO AZRA
  5. HUSREMOVIĆ AMILA
  6. IBRANOVIĆ MERJEMA
  7. KUNDALIĆ HANA
  8. MUJČINOVIĆ AMRA
  9. ROMANO SULEJMA
  10. SMAJIĆ NAIDA
  11.  ŠERO ANES
  12. ALIĆ AMNA
  13. BRANKOVIĆ EMIR
  14. ĆURIĆ AMNA
  15. HAŠIMBEGOVIĆ-SPAHIĆ DINA
  16. HERCEGOVAC HANAN
  17. KLJUČANIN ANESA
  18. MAKIĆ BERINA
  19.  MUHAREMOVIĆ KENAN
  20. MEŠANOVIĆ MAIDA
  21. OSMANOVIĆ NEDŽAD
  22. RADONČIĆ ELMAS
  23. SPAHIĆ AJNA
  24. ADŽEMOVIĆ AHMED
  25. HODŽIĆ AZRA
  26.  SUNITA MEHIĆ
  27. MEHMEDAGIĆ DINO
  28. NUKOVIĆ NINA
  29. SPAHIĆ SARA
  30. ŠEHANOVIĆ VEDAD
  31. BRKIĆ AMILA
  32. HERCEG LAMIJA
  33. IMAMOVIĆ EDO
  34. JERKIĆ SARA
  35. KOVAČEVIĆ SELENA
  36. ŠESTAN HARIS
  37. DŽIDIĆ ASMIR
  38. SULJIĆ HARIS
  39. TURKOVIĆ EMIR
  40. BARUČIJA EMIR

 

 

 

II DRUGA GIMNAZIJA

1.TRAVANČIĆ AIDA

2.BILIĆ  ALMA

3.HODŽIĆ ENESA

4. SOFTIĆ DINO

5.MUJIĆ HARUN

6.SARAJLIĆ AJNA

 7.HRUSTIĆ IMRAN

8.FETIĆ LAMIJA

9.HINOVIĆ JASMINA

10.ARIFOVIĆ ARIJANA

11. JAAF IRMA

12. HUSREMOVIĆ TARIK

13. AGOVIĆ  ELVIS

14,MUJEZINOVIĆ LEJLA

15.IMAMOVIĆ LAMIA

16.AVDIĆ ELMA

17.KULALIĆ AMINA

18. ŠESTIĆ SELMA

19.DOGAN DINO

20. HORIĆ LEJLA

 

 

 III  OPĆA  GIMNAZIJA – KŠC

 

 

1.GVOZDENOVIĆ ZLATKO

2. MILANOVIĆ DARIA

3.VIDOVIĆ  MARTINA

4.VUKOVIĆ ANTONIO

5. ČIVLJAK IVA

6.DRAGOLJIĆ LENA

7.DUJIĆ HELENA

8. GRBAVAC MAJA

9. HERCEGOVAC TIJANA

10. BRITVAR MARTINA

11. LJUBOS DARIJA

12.LJUBOS JULIJA

13.ABRAMUŠIĆ LUKA

 

IV   MEDICINSKA  ŠKOLA

 

 

1.ČOLOMAN NEJRA

2.SMAJLOVIĆ  AMINA

3.MEŠINOVIĆ VELID

4.ŠUT ALBINA

5.BEGIĆ ELMA

6.HUDUTI AMILA

7. ISAKOVIĆ KANITA

8.KAVAZ AIDA

9.PARIĆ NURIJA

10.ŠARIĆ EMIR

11.ŠILJAK AMRA

12.HALILOVIĆ MELISA

 

V  EKONOMSKA ŠKOLA

 

 

1.PURIĆ ELMA

2.MUJČINOVIĆ DŽENANA

3.IBRAHIMAGIĆ BELMA

4.DOGLOD ERNA

5.KOBIĆ LAMIJA

6.PODOJAK ILMA

7.MUJČIĆ AMNA

8.ISAKOVIĆ AMAR

9.HASANICA TARIK

10.DURGUT ASMIR

11.HALILOVIĆ BELMA

12.ORUČ ELVEDIN

13.ĐULAN ILHANA

14.ZUKIĆ AHMED

15.DELIĆ MAHIR

16.ŠEHIĆ ERMANA

17.MUJANOVIĆ SARA

18.ČOLAKOVIĆEMINA

19.HUSAKOVIĆ ZERINA

 

VI  ŠKOLA ZA STRUČNO OBRAZOVANJE

I RADNO OSPOSOBLJAVANJE

 

1ŠELJMO  SAMIR

2.HASANČIĆ SANEL

3.MILINOVIĆ IRENA

4.HASANČIĆ SANELA

5.MURATOVIĆ ALMA

6.HADŽIĆ SEDIN

 

 

VII   TEHNIČKA ŠKOLA

 

1.ŠAHOVIĆ NEDIM

2. SPAHOVIĆ MIRZA

3.ALISPAHIĆ MIRZA

4.BABOVIĆ KENAN

5.BARUČIJA AMER

6.JAŠAREVIĆ EJUB

7.KARIĆ ILHAN

8.KOVAČEVIĆ AHMED

9.KOZLIĆ BERIN

10.PAŠALIĆ SEDIN

11.TELALOVIĆ FAHRUDIN

12.DŽULIĆ ISMET

13.SMRIKO MUHAMED

14.ADILOVIĆ BESIMA

15.BABIĆ MIRZA

16.DŽUZDANOVIĆ ARMIN

17.HUBER BENJAMIN

18.IMAMOVIĆ REDŽIJA

19.LUKOVIĆ NUDŽEJMA

20.MUJČIN AMINA

21. PEHADŽIĆ MIRZA

22. MUSLIĆ KENAN

23.PAŠALIĆ KENAN

 

VIII  MUZIČKA ŠKOLA

 

1.BAŠIĆ MIRZETA

2.ČIVLJAK IVA

3.HINOVIĆ JASMINA

4.HUJIĆ AMNA

5.HANDAN  AJLI

6.KULAČIĆ EMIR

7.ŠEPER MERHAD

8.TALIĆ  AJLA

9.BISER AMMAR

 

 

IX  MJEŠOVITA  SREDNJA ŠKOLA

 

1.DEČAJ MERSIME

2.MUJEZINOVIĆ AZRA

3.ŽIGIĆ ISMIR

4.POJSKIĆ ANELA

5.MUJIĆ BELMIN

6.ORUČ AMRA

7.ORUČ SAMRA

8.GOLUB BENJAMIN

9.STABANČIĆ DŽENITA

10.SOFTIĆ NEJRA

11.ČELIKOVIĆ  NEJRA

12.SKOPLJAK  DERVIŠ

13.ŠABANOVIĆ BELMA

14.PURIĆ SAMIR

 

 

X  MS –INDUSTRIJSKA ŠKOLA

 

1.        HALILOVIĆ NUZHET

2.        DURMO ŠEMSUDIN

 

 

XI  SMŠ „MLADOST“

 

1.BEGIĆ JASMINA

2.MULIĆ DŽENETA

3.MULIĆ DŽENITA

4.  SPAHIĆ   AMRA