Printaj ovu stranu
srijeda, 17 Decembar 2014 21:14

LIGA 12“- SEZONA 2014/2015 - 10.KOLO. JOŠ JEDNA VELIKA POBJEDA OKK ČELIK. OKK ČELIK – OKK SLOBODA 83:75

Igrano u Areni Zenica. Početak u 18:30 sati. Gledalaca oko 700;  Sudije: Obradović Petar, Stapić Tomislav i Lovrić Filip, delegat Miljenko Matković; Uokviru  10. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi OKK Sloboda iz Tuzle. Zasluženu pobjedu zabilježila je domaća ekipa OKK Čelik..

(Trener Ahmed Muminović);

KK Sloboda: Ibračević 2, Pilavdžić 13, Omerbašić, Ahmedić, Hasandić 16, Hrnčić 9, Jurković, Džambić , Tanasilović 7, Radić, Tuljković 22, Sarajlić 6. (Trener Damir Mulaomerović);

Najefikasniji kod Čelika bili su: Ivan Opačak (24 p. + 11 skokova), Armin Avdibegović (20 p + 10 skokova), Srđan Damjanović (13) i Esnaf Durmić (9) poena. Ashar Dedić (6 p. + 24 skoka); Kod OKK Sloboda najefikasniji: Mujo Tuljković (22), Almir Hasandić (16) i Mirsad Pilavdžić (13) poena.

Gosti bolje otvaraju utakmicu i vode sa + 7 poena (2:9), ali domaći prave veliku seriju od 13:0 i rezultat je 15:9. Do kraja prve dionice Tuzlaci smanjuju na 19:17.

U finišu druge četvrtine gosti prave seriju od 0:10 i imaju vođstvo od 31:35, a druga dionica završava +4 poena za Tuzlake (32:36).

Treću dionicu domaći otvaraju sa serijom od 6:0 i rezultat je preokrenut na 38:36. Do kraja treće četvrtine gosti su bolji i ostvaruju vođstvo od +4 poena (53:57).

Tuzlaci su u 32. minuti vodili sa + 9 poena (55:64), ali su u želji da trojkama riješe meč upali u seriju grešaka i zasluženo izgubili ovaj meč. Čelik je sjajnom igrom u nastavku zadnjeg perioda (serija od 8:0), potpuno preokrenuo rezultat i na 5 minuta prije kraja rezultat je 58:57  za domaće. Gosti su, do kraja, samo jednom uspjeli da izjednače na 73:73 na 1,24 do kraja utakmice i to je bilo sve što su uradili na ovoj utakmici. Sa 5 uzastopnih poena Čelikovog kapitena i najboljeg igrača, Ivana Opačka, utakmica je, konačno, „prelomljena“ u korist Čelika (77:72). Moramo istači i odličnu igru mladog Esnafa Durmića (OKK Čelik) u zadnjoj četvrtini, kada je ušao u igru umjesto Dine Alića, koji je, u trenucima kada se lomila utakmica, odigrao sjajnu odbranu, te postigao devet poena. Na kraju, pobjedu je trojkom ovjerio mladi Ibrahim Durmo sa zvukom sirene za konačnih i zasluženih 83:75 za domaće, što je u svojoj izjavi nakon meča istakao i trener gostiju, Damir Mulaomerović.

Ovo je četvrta pobjeda Čelika, koji sada ima skor od četiri pobjede i šest poraza.

U 11. kolu (23.12.2014.g.) OKK Čelik gostuje u Sarajevu kod ekipe KK Bosna Royal.

U subotu, 20. decembra će biti odigrana četiri susreta 10. kola u kojima se sastaju:

Kakanj - Leotar (18.00)
Građanski - Spars (19.00)
Mladost - Široki (19.00)
Zrinjski - Bosna Royal (20.00)

Utakmica između Hea i Varde će biti odigrana u nedjelju, 21. decembra u 19 sati.

1. Spars 9 9 0 693:557 18
2. Leotar 9 7 2 640:613 16
3. Građanski 9 6 3 638:595 15
4. Sloboda 10 5 5 718:694 15
5. Široki 9 5 4 728:648 14
6. Kakanj 9 5 4 677:650 14
7. Čelik 10 4 6 710:784 14
8. Zrinjski 9 4 5 693:723 13