24 April 2024
nedjelja, 07 Decembar 2014 22:20

Marković prvi u Vitezu

ZAVRŠEN ŠAHOVSKI OPEN VITEZ 2014. USPJEH ZENIČKIH ŠAHISTA. DINI MARKOVIĆU PRVO MJESTO. Vitezu je odigran Međunarodni šahovski turnir za kadete, kadetkinje, juniore i juniorke. Organizator turnira bio je Šahovski klub  „VITEZ 2013“, a igralo se u Hotelu Central u Vitezu, Franšizni centar Economik Vitez.

Turnir je odigran u dvije starosne grupe: od 6 do 12 godina i od 12 do 20 godina za kadete i juniore, te  ženski dio turnira u kategoriji od 6 do 20 godina.

Pobjednici su: Dino Marković iz Zenice u grupi kadeta i juniora od 12 do 20 godina ( treće mjesto osvojio je Zeničanin Faris Čunjalo), Stjepan Dabić iz Hrvatske u grupi kadeta do 12 godina, te Jelena Tomić iz Dvorova u grupi kadetkinja i juniorki od 6 do 20 godina (treće mjesto osvojila je Zeničanka Irma Marković).

Učestvovalo je 90 takmičara i takmičarki iz Albanije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine (Zenica, Orašje, Travnik, Čapljina, Mostar, Živinice, Sarajevo, Banja Luka, Dvorovi...).

Tempo igre  bio je 15 minuta po igraču i odigrano se 7 kola. Sudio je IA Sejfudin Miskić iz Zenice.

Za najuspješnija tri prvoplasirana u svim kategorijama obezbjeđene su vrijedne materijalne nagrade.