19 April 2024
subota, 29 Novembar 2014 21:14

Kojić pobjednik turnira

U Zenici je održano 21. pojedinačno prvenstvo Zeničko-dobojskog kantona u šahu za 2014. godinu. Organizator ovog takmičenja bio je Šahovski savez Zeničko-dobojskog kantona, a domaćin, Šahovski klub „Čelik“ u šahovskom domu u Zenici. Prvo mjesto i novčanu nagradu od 150 KM, te pobjednički pehar i diplomu osvojio je FM Tigran Kojić iz Zenice sa 6 osvojenih bodova. Drugo mjesto osvojio je FM Enver Muratović sa 5 bodova, a treće Damir Šutković, takođe, sa 5 bodova.

Već smo objavili da je glavni sponzor prvenstva bio gosp. Smaka Faruk, član ŠK „SOPOT“ Kakanj, koji je, ove godine organizovao i sponzorisao 3 šahovska turnira. Do kraja godine planira organizovati još jedan turnir u Kaknju i to Međunarodni u trajanju od 4 dana. Gospodin Smaka Faruk, kao direktor ovog prvenstva, je i otvorio ovo prvenstvo i povukao prvi potez na takmičenju.

Najuspješnija dama: Irma Marković, 2 boda, 20 KM;

Najuspješniji kadet: Dino Marković 5 bodova i izvrsno 10.mjesto na prvenstvu, 20 KM;

Na prvenstvu je nastupilo 45 igrača iz klubova sa ZE-DO kantona. Igralo se 7 kola po švicarskom sistemu, uz tempo igre od 20 minuta po igraču, po pravilima FIDE za ubrzani šah i uz kompjutersko parovanje.

Sudija na turniru bio je Sejfudin Miskić, a operater Belmir Miskić.