23 April 2024
subota, 29 Novembar 2014 20:39

Košarkaši OKK Čelik večeras su poraženi od KK Građanski Bobar Bijeljina 61-81. Poluvrijeme 27-40. Pogledajte foto galeriju.

KLIKNI ZA GALERIJU OVDJE

Liga 12“- sezona 2014/2015 -6.kolo. Ubjedljiv poraz OKK Čelik u Areni. OKK Čelik – KK Građanski  61:81 Igrano u Areni Zenica. Početak u 19:00 sati. Gledalaca oko 500;  Sudije: Bojan Jovanić, Saša Babić i Miljan Šobot, delegat Zoran Marković (Zenica); Uokviru  6. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Građanski Bobar iz Bijeljine. Zasluženu pobjedu zabilježila je gostujuća ekipa KK Građanski iz Bijeljine.

REZULTAT: ČELIK – GRAĐANSKI   61:81  (10:24), (17:16), (22:22), (12:19);

OKK ČELIK: Čamdžić 9, Opačak, Anđelić, Avdibegović 6, Damjanović 9, Ashar Dedić 12, Durmo 2, Durmić, Alić 6, Jurčević, Mikić 12, Golubović 5. (Trener Hodžić Nedžad, pom. trener Ahmed Muminović);

KK Građanski Bobar: Klještan 18, Pantić, Boljkovac 17, Marković 2, Erkić 15, Luka Jovanović 5, Bogdan Jovanović 10, Simić, Goranović, Kupusović 14, Mičić, Radović. (Trener Sabahudin Bašović);

Najefikasniji kod Čelika bili su: Dejan Mikić i Ashar Dedić po 12 poena;

Kod KK Građanski, najefikasniji su bili: Klještan (18), Boljkovac (17), Erkić (15), Kupusović (14) poena;

Neočekivano visok poraz košarkaša OKK Čelik od borbenih gostiju iz Bijeljine. Od samog početka utakmice gosti su u vođstvu, a domaći su imali samo jedno izjednačenje  od 2:2 na otvaranju utakmice. Bijeljinci završavaju prvu dionicu sa + 14 poena (10:24).

Drugu dionicu Čelik otvara uraganski i serijom od 8:0 smanjuje na najmanju prednost gostiju na utakmici (18:24) i to je bilo sve što su domaći učinili u pogledu sustizanja rezultata. Na poluvrijeme se otišlo sa + 13 u korist gostiju (27:40).

U trećoj dionici gosti idu u dva navrata i na + 18 poena (27:45) i (39:57). U finišu ove četvrtine domaći smanjuju prednost gostiju na podnošljivih – 13 poena (49:62) i ovo je bio rezultat na kraju 3.dionice.

U zadnjoj četvrtini gosti postepeno povečavaju prednost do konačnih + 20 (61:81), što je konačni razultat i največa prednost u ovoj utakmici.

Čelik je bio oslabljen neigranjem Ivana Opačka, koji je bio u rosteru, ali nije nastupio zbog problema s leđima.

Na kraju utakmice domaći navijači su aplauzom pozdravili gostujuće igrače, koji su se večeras pokazali kao borbenija, uigranija i bolja ekipa.

Ovo je bio drugi domaći poraz Čelika, koji sada ima skor od dvije pobjede i četiri poraza.

U 7.kolu (utorak, 02.12.2014.g.) OKK Čelik gostuje u Mrkonjić Gradu kod ekipe KK Mladost, a u 8. kolu (06.12.2014.g.), ponovo su domaćini ekipi Širokog.