srijeda, 19 Novembar 2014 19:22

Košarkašice KŽK Čelik igrale su večeras utakmicu protiv beogradskog "Radivoj Korać" u zeničkoj Areni.

POGLEDAJTE KLIKOM OVDJE foto galeriju iz Arene.

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA U INFARKT ZAVRŠNICI. 5. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – ŽKK RADIVOJ KORAĆ 62:63

ARENA u Zenici; Početak u 18,00 sati; Gledalaca: oko 600; Sudije: Tomić Jelena, Holjevac Krunoslav i Kruljac Bojan (svi iz Hrvatske); Delegat Vujović Miodrag (BiH).

U derbiju 5. kola u grupi „B“ Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2014/2015, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Radivoj Korać (Srbija), aktuelnom prvaku regionalne lige. Pobjedila je ekipa gošći iz Beograda. Rezultat: Čelik – Radivoj Korać  62:63  (11:20), (16:16), (17:10), (18:17);

Sastav KŽK Čelik: Amila Hundur, Jasmina Bigović 12, Maida Rahmanović, Anida Ćorović 2, Nedžla Kovačević , Aida Kalušić 13, Almina Ćehajić, Irma Rahmanović 9,  Nataša Popović 5, Tamara Petković 5, Sedina Halimić, Aldijana Iriškić 16; (Šef stručnog štaba Slobodan Kecman, pomoćni treneri: Amra Mehmedić i Almir Šišić);

Sastav Radivoj Korać: Spasojević, Spaić, Stančić, Mandić 13, Novaković, Jelena Maksimović 15, Brajković 2, Đorđević 7, Jakšić 13, Kapor 11, Stojiljković 2, Šofranac; (Trener Miloš Pavlović);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Aldijana Iriškić (16), Aida Kalušić (13) i Jasmina Bigović (12) poena.

Kod Radivoj Koraća  najefikasnije: Jelena Maksimović (15), Mandić i Jakšić po (13), te Kapor (11) poena;

Što se tiče utakmice, zaslužena pobjeda košarkašica Radivoj Koraća u 5. kolu Međunarodne regionalne lige, iako je došla u zadnjoj sekundi utakmice, nakon neshvatljive greške Aldijane Iriškić u zadnjem napadu Čelika na 6 sekundi prije kraja utakmice. „Da je pobjeda otišla na stranu Čelika, ne bi bilo nezasluženo“, rekao je trener gošći, Miloš Pavlović, na press konferenciji na kraju utakmice.

POGLEDAJTE KLIKOM OVDJE foto galeriju iz Arene.

Tok utakmice: Domaće košarkašice otvaraju utakmicu sa 4:0, a gošće uzvraćaju serijom od 0:8 za rezultat 4:8. U ovoj dionici domaće imaju još samo jednom vođstvo od 9:8, koje nisu imale do početka zadnje četvrtine (47:46). Prva dionica završava sa +9 za gošće (11:20). Na početku druge dionice gošće idu na + 11 (11:22) i ovo je bilo najveće vođstvo na utakmici. U toku ove četvrtine igra se, uglavnom, koš za koš i razlika na poluvremenu je ostala ista kao na kraju 1.dionice, jer je ova završena sa 16:16. Dakle, na odmor se otišlo pri rezultatu 27:36 za gošće iz Beograda. Treću četvrtinu dobijaju domaće košarkašice sa 17:10 i u zadnju dionicu se ulazi neizvjesno sa početnim rezultatom 44:46. U zadnjoj četvrtini ekipe se smjenjuju u vođstvu, nakon što su domaće igračice preokrenule rezultat na 47:46, a zadnje vođstvo su imale u prvoj četvrtini (9:8). Na 1,38 do kraja rezultat je 58:58, a onda domaće preko Aldijane Iriškić idu na 62:59. Gošće smanjuju na 62:61 i tada Čelikov play, Tamara Petković, promašuje 2 slobodna bacanja. U novom napadu gošće ne postižu koš i Čeliku ostaje 13 sekundi da utakmicu privede kraju. Međutim, na 6 sekundi prije isteka utakmice, Iriškić nepotrebno i prerano šutira prema košu, promašuje, gošće prihvataju loptu i u kontri je njihov centar Jelena Maksimović, koja postiže pobjedonosni koš u zadnjoj sekundi utakmice za konačnih 62:63. Da napomenemo da je najbolja igračica gošći bila upravo spomenuta Jelena Maksimović, koja je bila nezaustavljiva u najvažnijim segmentima ove utakmice.

Trener domaćih, Slobodan Kecman, na press konferenciji, pored greške Aldijane Iriškić, ističe kao uzrok poraza veliki broj promašenih slobodnih bacanja (15), tj.12/27 i slab šut za 3 poena 2/15 (13%). Ovo je prvi poraz Čelika i sada imaju skor pobjeda i poraza 2/1.

Citiramo vam dijelove izjava trenera sa pressa:

Miloš Pavlović, trener Radivoj Koraća: „Znali smo, da će ovo biti teška utakmica protiv ozbiljnog i snažnog protivnika. Rezultatski smo se smjenjivali u drugom poluvremenu i na kraju zaslužili ovo. Čestitam Čeliku na fer i korektnoj utakmici“.

Slobodan Kecman, ŠSŠ Čelika: „Jako loše smo počeli utakmicu i promašili veliki broj slobodnih bacanja. U završnici smo jako neshvatljivo reagovali. Na pola koša za nas smo imali lošu procjenu, 6 sekundi prije kraja neshvatljivo šutirali i dali protivniku pobjedu u ruke“.

I ova utakmica bila je i humanitarnog karaktera i sav prihod od prodatih ulaznica, po cijeni od 2 KM, bit će uplaćen na račun oboljelog studenta Filipa Blaževića (23), kojem je potrebno liječenje u inostranstvu.

Prema rasporedu, uokviru 6. kola, 26.11.2014.god.košarkašice Čelika gostuju u Skoplju (Makedonija) kod ekipe ŽKK Badel 1862.