23 April 2024
nedjelja, 16 Novembar 2014 20:55

OKK Čelik poražen u Mostaru

Uokviru  4. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, novi prvoligaš, zenički OKK Čelik je bio gost u Mostaru kod ekipe KK Zrinjski. Zasluženu pobjedu zabilježila je domaća ekipa, KK Zrinjski. REZULTAT: ZRINJSKI - ČELIK   83:72  (20:19), (19:13), (26:16), (18:24);

Košarkaši Čelika dobro su odigrali samo prvu četvrtinu u kojoj su stalno imali vođstvo i do + 6 poena (11:17). U finišu prve četvrtine domaći stižu prednost Čelika i prvu dionicu dobijaju sa 20:19. Drugu četvrtinu dobijaju domaći sa 19:13 i na odmor se odlazi sa + 7 poena za njih (39:32). Na početku treće dionice Zeničani prave seriju od 0:7 i rezultat je izjednačen na 39:39. Od tog trenutka gostima ništa ne polazi za rukom i domaći prave ubitačnu seriju od 16:0. Na kraju treće četvrtine rezultat je + 17 za Zrinjski (65:48). U zadnjoj četvrtini domaći u 38.minuti imaju i najveću prednost od + 20 poena (81:61). Do kraja utakmice Zeničani su samo ublažili poraz na – 11 poena, za konačnih 83:72.