Printaj ovu stranu
ponedjeljak, 10 Novembar 2014 22:51

Dvije pobjede i poraz Kengura

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo 3 kolo lige mladih ZDK za košarkaše i košarkašice. U ovom kolu su košarkaši Tena ugostili svoje vršnjake iz košarkaškog kluba Kengur. Igrane su tri utakmice u konkurenciji : predpionira (godišta 2003 i mlađi), kadeta (1999 i 2000) i juniora (1997 i 1998).

Predpioniri :  KK TEN - KK KENGUR   14 : 60 (2:16,2:17,5:10,5:17)

Prvi na parket su izašli najmlađi članovi Tena i Kengura. Puno uspješniji su bili mladi košarkaši Kengura koji su slavili ubjedljivu pobjedu od + 46 poena u svoju korist. Mladi igrači Kengura su demonstrirali par odličnih akcija koje su propraćene velikim aplauzom u prepunoj sali osnovne škole Edhem Mulabdić u Zenici. Najefikasniji igrači u pobjedničkoj ekipi su bili Merdanović Dino sa 15, Bašić Sanin, Dino Dizdarević i Bilić Deni sa po 10 poena i Danko Cvitanović sa 4 poena. Kod Tena dobru igru je pružio Biberović sa 10 poena.

Kadeti :  KK TEN - KK KENGUR   48 : 68 (14:15,12:20,9:20,13:13)

U konkurenciji kadeta je također slavio KK Kengur. U prvoj četvrtini se igralo koš za koš, da bi u nastavku susreta uz dosta dobru odbranu Kengur povećvao svoju prednost i na kraju zasluženo slavio. Kengur su do pobjede vodili Porča Imran sa 18 poena, Birmančević Dean sa 15 i Draganović Harun sa 13 poena. Kod domaćina se istakao Biberović Tarik sa 21 poenom.

Juniori : KK TEN - KK KENGUR   60 : 59 (17:11,9:9,18:17,16:22)

Najzanimljiviju utakmicu su odigrali juniori gdje je domaćin slavio tijesnu i minimalnu pobjedu rezultatom 60 : 59. Od samog početka rezultatski su se  ekipe smjenjivale u vodstvu. Na kraju više sreće,spretnosti i koncentracije su imali domaćini koji su slavili zasluženu pobjedu. Najefikasniji igrači u pobjedničkoj ekipi su bili Osmanhodžić sa 18, Bujak sa 16 i Hodžić sa 11 poena. Kod gostiju dobru utakmicu je odigrao Gazić Adem sa 14 poena.