nedjelja, 09 Novembar 2014 18:55

Pobjeda i poraz omladinaca Čelika

Omladinci Čelika (kadeti i juniori) danas su u Zenici odigrali utakmice redovnog 15.kola Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka FK Željezničar iz Sarajeva. Ovo je zadnje kolo u jesenjem dijelu prvenstva BiH za kadetske i juniorske selekcije. Kadeti Čelika su zabilježili vrijednu pobjedu. Dok su juniori Čelika poraženi od vršnjaka iz FK Željezničar.

KADETI, kraći Izvještaj:

NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 2:1 (0:0)

U utakmici 15. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2014/2015, danas u 12 sati, igrali

su kadeti NK Čelik i njihovi vršnjaci iz FK Željezničar (Sarajevo). Pobjedili su domaći nogometaši. Golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Poveli su domaći u 67.minuti preko izvrsnog strijelca Amira Mašića. Gosti su izjednačili u 77.minuti preko Benjamina Šehića, a pobjedonosni gol za kadete Čelika postigao je Ivan Dujmović u samom finišu utakmice, u 80.minuti.

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 100-tinjak gledalaca, po sunčanom vremenu (+17*C). Glavni sudija Begić Admir (Zenica), pomoćnici: A1 Smailović Nermin (Zenica) i A2 Begović Armin (Zenica), delegat Hišam Islambegović (Zenica).

Ivan Dujmović

80'

14

Muhamed Brahim Brahmi

67'

5

Harun Bajramović

58'

15

Amar Šišić

69'

Amir Mašić

67'

67'

8

Ahmed Softić

47'

1

Elvir Trako

Izmjene

17

Anel Lemeš

67'

9

Benjamin Sagdati

47'

16

Kerim Durmić

69'

Kadeti Čelika, nakon 15. kola, imaju 8 pobjeda, 5 remija i 2 poraza (29 bodova) u prvenstvu Premijer omladinske lige BiH u nogometu.

JUNIORI, kraći Izvještaj:

NK ČELIK – FK ŽELJEZNIČAR 0:2 (0:2)

Juniori Čelika, također, su danas u 14 sati, igrali utakmicu iz 15. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2014/2015, protiv ekipe FK Željezničar (Sarajevo).

Pobjedili su gosti iz Sarajeva sa 0:2, a golovi su postignuti u prvom poluvremenu. Strijelac oba gola za goste bio je Ajdin Mujagić u 13. i 38.minuti.

I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana danas u 14 sati pred oko 100-tinjak gledalaca, po sunčanom vremenu (+18*C).

Glavni sudija Smailović Nermin (Zenica), pomoćnici: A1 Begić Admir (Zenica) i A2 Begović Armin (Zenica), delegat Hišam Islambegović (Zenica);

Kenan Saliji

59'

5

Amar Herić

10

Tarik Adilović

70'

45'

8

Petar Komšić

65'

6

Muhamed Kulalić

11

Mahir Mehić

8'

16

Ibrahim Jašarević

59'

3

Imran Sarajlić

59'

Nermin Duraković

59'

14

Elman Pašalić

59'

4

Adnan Devedžić

70'

15

Benjamin Hibović

65'

13

Sulejman Salkić

59'

Juniori Čelika sada imaju 6 pobjeda, 2 remija i 7 poraza (20 bodova) u proteklih 15 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu.