19 April 2024
subota, 08 Novembar 2014 17:23

ŽNK Čelik - Gradina 4:0

U desetom kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice se sastao sa ekipom ŽOFK Gradina iz Srebrenika. Zasluženo su slavile domaće nogometašice, ŽNK Čelik Zenica sa visokim rezultatom.

Rezultat: Čelik – Gradina 4:0 (1:0);

Strijelci: Sumeja Bektaš u 40.', Merima Gradinović u 63.', Lejla Koluh u 68.' i Arijana Puljić u 77.minuti.

Sumeja Bektaš

40'

40'

18

Arijana Puljić

79'

77'

17

Ajla Pašalić

45'

4

Admira Fetić

2

Safeta Kavaz

56'

10

Sandra Bencun

5

Lejla Koluh

49'

68'

9

Nermana Kablar

13

Berina Kobilica

8

Merima Gradinović

63'

99

Arnela Šabanović

Izmjene

16

Medina Tuka

79'

Utakmica je odigrana danas, 08.novembra 2014.god.u 12 sati na "A" terenu stadiona na Kamberovićima, po oblačnom vremenu (+18*C).

Pred oko 30-ak gledalaca, nogometašice Čelika su zabilježile treću  pobjedu u ovoj sezoni zajedničke nogometne Premijer lige BiH za žene. Inaće, ovo je druga sezona zajedničke lige FBiH i RS.

Tokom cijele utakmice domaće nogometašice su bile nadmoćnije i tu nadmoćnost su krunisale sa četiri lijepa gola.

Gošće su dobro branile do 40.minute, kada je gol postigla Čelikova ponajbolja nogometašica, Sumeja Bektaš, nakon sjajnog prodora, gotovo, od centra igrališta do samog gola savladala sve prepreke, pa i golmana gošći i donijela vođstvo za domaće. Drugi gol poštiže Merima Gradinović iz jedne gužve pred golom gošći.

Na 3:0 povisila je Lejla Koluh-Mesi, danas, možda i najbolja igračica u redovima domaćih, nakon preciznog šuta u same rašlje gola gošći iz Srebrenika. Četvrti gol postiže kapiten ekipe, Arijana Puljić, nakon kornera sa desne strane, glavom je savladala golmanicu gostiju, Aidu Delić.

Utakmica je bila fer i korektna. Nakon deset odigranih kola nogometašice Čelika  imaju 9 osvojenih bodova (tri pobjede i sedam poraza),

Nastavak takmičenja u ženskoj Premijer ligi BiH je 11. kolom u proljeće, 07./08.marta 2015.godine