utorak, 28 Oktobar 2014 22:21

U17 BIH tim u narednom krugu

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (U17) plasirala se u elitni krug kvalifikacija za nastup na evropskom prvenstvu 2015. godine.  Bh. kadeti večeras su u posljednjem, 3. kolu kvalfikacionog tunira (Grupa 10) u belgijskom Eisdenu pobijedili  selekciju Azerbejdžana sa 5:4, nakon boljeg  izvođenje penala. U regularnom toku susret je završen 1:1 (1:1). Bh. tim je poveo golom Žerića u 11. minuti, a izjednačio je Ismailov u 26. minuti.

Izvođenju penala pristupilo se zbog identičnog broja bodova i gol razlike dvije ekipe. Strijeci za bh. tim iz penala bili su Mustedanagić, Stanić, Behram i Demirović.

U 1. kolu izbaranici selektora  Sakiba Malkočevića pobijedili su Švicarsku sa 1:0, dok su jedni poraz na turniru zabilježili od domaćina Belgije sa 4:1.  U drugom susretu grupe Švicarska je pobijedila Belgiju sa 1:0. Bh. kadeti je kvalifikacije su okončali na drugom mjestu iza Belgije, a ispred Azerbejdžana i Švicarske.