18 April 2024
subota, 18 Oktobar 2014 21:35

Poraz košarkašica Čelika

Aktuelni prvak Evrope, turski Galatasaray, savladao je večeras u pripremnoj utakmici u Kranjskoj Gori (Slovenija) šampiona države i pobjednika Kupa BiH, ekipu zeničkog Čelika sa 72:34 (33:15).

Igračice trenera Slobodana Bobe Kecmana pružile su izuzetno jak otpor u prvoj četvrtini Nakon osam minuta gubile su sa samo četiri poena (15:19). Nakon toga uslijedila je serija od 14:0. U drugom periodu iugrale su se čvrste odbrane i postignuto je samo devet poena. Nažalost, sve su postigle Turkinje dok naše igračice nisu uspjele postići koš.
U nastavku su Zeničanke zaigrale bolje ali je i to bilo nedovoljno protiv Turkinja te je na kraju meč okončan na plus 38 za Galatasaray.
Najefikasnije u ekipi Galatasaraya bile su Bone sa 20 i Ciglar sa 12, a kod Čelika Aida Pilav i Akdijana Iriškić sa po deset poena.