petak, 10 Oktobar 2014 23:20

BiH neriješeno protiv Velsa

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Cardiffu sa selekcijom Velsa igrala bez golova u 2. kolu kvalifikacija za nastup na evropskom prvenstvu 2016. godine u Francuskoj.

Nakon neočekivanog poraza od Kipra, bh. nogometaši osvojili su prvi bod u kvalifikacijama, a uz malo više sportske sreće sa vrućeg terena stadiona "Cardiff City" mogli su se vratiti s punim plijenom.  Susret su bolje otvorili Velšani, koji su u uvodnih 15-ak minuta imali dvije izglednije šanse preko svog najboljeg igrača Garetha Belea. Bh. nogometaši oslobodili su se pritiska, a do kraja prvog dijala  prema golu Velšana uputili su šest udaraca, od kojih  samo  dva u okvir gola. U 10. minuti Pjanić je šutirao sa više od 20 metara, ali je golman Velsa Hennessey odbranio. Drugu priliku u 32. minuti imao je Ibišević, koji je na Pjanićev ubačaj iz kornera glavom šutirao, ali je ponovo bio siguran golman Velšana.

U drugom dijeli igre uslijedila je znatno bolja i agresivnija igra našeg tima. Prvu priliku u 50. minuti propustio je Medunjanin, na ubačaj Sušića. Minutu kasnije šut Džeke s ruba kaznenog prostora ponovo zaustavlja Hennessey. Kapiten našeg tima je u 54. minuti propustio još jednu priliku, šutirao je glavom, a  Hennessey izbacuje loptu u korner.   Bh. nogometaši bili su najbliži da zatresu mrežu domaćina u 68. i 80. minuti, ali su sjajne prilike Miralema Pjanića iz slobodnih udaraca ostale neralizovane. Kod prvog šuta lopta je otišla tik pored desne stative a drugu je krajnjim naporom odbranio Hennessey.

Naredni susret kvalifikacija reprezentacija BiH igra 13. oktobra na "Bilinom polju" u Zenici protiv Belgije.

Vels - Bosna i Hercegovina 0:0 -  Stadion: Cardiff City Stadium. Gledaoca: 30.741. Sudija: Vladislav Bezborodov (Rusija); Žuti kartoni: Taylor, Chester (Vels), Džeko, Hadžić, Pjanić (Bosna i Hercegovina)

Vels: Hennessey, Gunter, Chester, N. Taylor, A. Williams, Bale, J. Williams (od 83. G. Williams), Ledley, King, Davies, Church (od 65. Robson-Kanu).
BiH: Begović, Mujdža, Šunjić, Hadžić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Sušić, Ibišević (od 83. Hajrović), Džeko.

Rezultati drugog kola B-grupe kvalifikacija za evropsko nogometno prvenstvo 2016. u Francuskoj:

6. Andora 2 0 0 2 1:8 0

Parovi trećeg kola (13. oktobra): Bosna i Hercegovina - Belgija, Andora -  Izrael, Vels - Kipar.

Rezultati 2. kola  kvalifikacija za  nastup na nogometnom evropskom prvenstvu 2016. u Francuskoj: