23 April 2024
utorak, 09 Septembar 2014 02:14

Prva pobjeda ŽNK Čelik

U četvrtom kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice u nedjelju, 07.septembra, bio je domaćin ekipi ŽFK Željezničar 2011 iz Bosanske Krupe. Pobjedile su domaće nogometašice Čelika. Rezultat: Čelik – Željezničar 2011  2:0 (1:0);

Strijelci: autogol u 40' i Berina Kobilica u 61.minuti;

Igrano je na A terenu stadiona na Kamberovićima u Zenici, pred 50-ak gledalaca po oblačnom i suhom vremenu (+19*C).

Glavni sudija: Vlaić Ivana iz Sarajeva, pomoćnice: A1 Čelik Merima (Sarajevo) i Homarac Merima (Zenica), delegat Idrizović Haris (Konjic), posmatrač suđenja Marjanović Josip.

Prije početka utakmice minuta šutnje za 5 poginulih rudara u jami Raspotočje u Zenici, 04.09.2014. Igračice su nosile i crnu traku na rukavima dresova.

Nogometašice Čelika su upisale prvu pobjedu u ovom prvenstvu nad novim Premijerligašem iz Bosanske Krupe, ŽFK Željezničar 2011. Domaće su povele u 40.minuti, autogolom gošći. Naime, nakon jedne

intervencije gostujuće igračice u odbrani, lopta je prevarila golmana Željezničara i odsjela u mreži. Prije ovoga loptu je uputila prema golu Medina Tuka.

Čelik je povečao vođstvo u 61.minuti. Berina Kobilica je dobila jednu dubinsku loptu, izašla, sa lijeve strane, sama pred golmana i rutinski pogodila mrežu gošći za 2:0, što je, pokazalo se, bio i konačan rezultat ove utakmice.

Sama utakmica bila je borbena i dinamična i obje ekipe su propustile po nekoliko šansi za postizanje gola.

Domaćin je, ipak, uz teške napore postigao dva gola, ali stručni štab Čelika, kako nam kazaše na kraju, nije zadovoljan igrom na terenu. Gošće su, u većem dijelu utakmice, dobro parirale favorizovanom domaćinu.

Sjenu na ovu utakmicu bacile su povrede dvije igračice u finišu utakmice. Kod Čelika povrijeđena je i zamjenjena u 86.minuti, Merima Šabić, dok je gostujuća igračica u 90.minuti, nakon povrede glave, kako nam reče doktor na utakmici, prebačena na uregentni blok KB Zenica. Po našem mišljenju, ove povrede su više plod neoprezne, nego grube igre, što nam govori i podatak da su na utakmici pokazana samo dva žuta kartona, po jedan na obje strane.

Sada nastupa pauza u prvenstvu do 20.09.2014.godine, a u 5.kolu nogometašice Čelika gostuju ekipi Mladost iz Nević Polja kod Novog Travnika, lideru na tabeli ženske Premijer lige.