Printaj ovu stranu
četvrtak, 28 Avgust 2014 18:59

Francuzi prejaki za Zmajiće

Evropsko prvenstvo za kadete (U16) divizija A u Latviji. Poraz  naših kadeta u četvrtfinalu EP. Francuska – BiH 82:52 - U četvrtfinalu Evropskog prvenstva A divizije za košarkaše, naša kadetska  reprezentacija (U16) danas  je poražena, ubjedljivo, od favorita prvenstva, reprezentacije Francuske. Rezultat: Francuska – BiH 82:52  (19:23), (24:12), (15:9), (24:8);

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U16)  doživjela je danas poraz od selekcije Francuske u četvrtfinalu EP, koje se igra u Latviji.  Nakon prve četvrtine imali smo vodstvo od 23:19, ali je Francuska u drugoj dionici ubacila u "brzinu više" i dobila ovu dionicu sa 24:12, te je na poluvremenu imala osam poena prednosti (35:43). Iako smo na početku druge četvrtine došli do najveće prednosti (30:23), tada dolazi do pada u igri naših mladih košarkaša, što Francuzi koriste i serijom 12:0 rezultat preokreću u svoju korist (30:35). Naš tim je sredinom treće četvrtine stigao na pet koševa zaostatka, opet je uslijedio pad u igri i Francuzi su velikom serijom 10:1 otišli na velikih 58:44 i praktično je već tada sve bilo riješeno. Ni u posljednjoj četvrtini nismo uspjeli smanjiti broj tehničkih grešaka, a podatak da je Francuska imala 33 skoka više ukazuje na uzroke ubjedljivog poraza od 82:52.

Iako nismo uspjeli izboriti borbu za medalje, svakako da je ovo još jedan veliki uspjeh bh. reprezentativne košarke, koja je posljednjih godina u velikoj ekspanziji.
Najefikasniji u redovima naše reprezentacije bili su Ammar Gegić sa 19 i Njegoš Sikiraš sa 15 poena. U nastavku prvenstva naša selekcija će igrati utakmice za plasman od 5. do 8.mjesta na EP.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):