23 April 2024
ponedjeljak, 25 Avgust 2014 18:17

Ubjedljivi poraz bh. kadeta

U drugoj utakmici druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa E), naša kadetska  reprezentacija (U16) danas  je poražena, ubjedljivo, od selekcije Srbije. Rezultat: BiH – Srbija 52:89  (9:27), (15:23), (14:19), (14:20);

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U16)  doživjela je danas poraz od Srbije u 2. kolu druge faze kadetskog prvenstva, koje se igra u Latviji. U rosteru naše selekcije za današnju utakmici nisu bili Sani Čampara i Njegoš Sikiraš, a razlozi odsustva nisu nam poznati. Već nakon prve četvrtine selekcija Srbije napravila je veliku prednost od +18 poena (9:27), a na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Srbije od + 26 poena (24:50). U trećoj donici bilo je 14:19 za Srbiju, odnosno nakon treće četvrtine bilo je +31 poen za Srbiju (38:69). I u zadnjoj dionici nastavljena je dominacija našeg suparnika, koja je završena sa 14:20, za konačnih + 37 poena (52:89) za reprezentaciju Srbije. Nakon drugog poraza u drugoj fazi, šanse naše selekcije za prolazak u četvrtfinale su minimalne i zavise i od drugih rezultata u grupi E.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije je Džanan Musa sa 23 poena, a Boško Bojović je dodao 9  poena.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):

Selektor: Emir Halimić, pomoćnik selektora: Ozren Selesković

U našoj grupi E danas još igraju Hrvatska – Litvanija (18h) i Turska – Latvija (20,15h).

Donosimo raspored i rezultatw utakmica naše reprezentacije u drugom krugu takmičenja:

Nedjelja, 24.avgust, BiH – Turska 54:85

Ponedjeljak, 25.avgust, BiH – Srbija 52:89