20 April 2024
nedjelja, 24 Avgust 2014 22:17

ŽNK Čelik - SFK 2000 0:2

U drugom kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2014/2015, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice bio je domaćin višestrukim prvakinjama iz Sarajeva, ŽNK SFK 2000. Pobjedile su gošće iz Sarajeva. Rezultat: Čelik – SFK 2000 0:2 (0:1); Strijelci za gošće su bile Aida Hadžić i Alisa Spahić.  Igrano je na A terenu stadiona na Kamberovićima u Zenici, pred 50-ak gledalaca po sunčanom vremenu.

Glavni sudija: Petrović Biljana iz Bijeljine, pomoćnice: Višekruna Jovanka (Drvar) i Kovačević Vedrana (Banja Luka), delegat Ćupina Samir (Sarajevo), posmatrač suđenja Pilav Elmir (Sarajevo);

Nogometašice Čelika su pružile dostojan otpor dugogodišnjim  prvakinjama Bosne i Hercegovine, SFK 2000 iz Sarajeva, predvođene trenericom kluba i reprezentacije BiH, Samirom Hurem. U derbiju kola pobjedile su Sarajke sa 2:0. Gošće su povele u 32.minuti iz penala, koji je, čini se, prestrogo dosuđen i koje li slučajnosti samo nekoliko sekundi ranije nije dosuđeno povlačenje za ruku jedne igračice Čelika od strane gošći, a u nastavku akcije sviran je penal za Sarajke, koji je realizovan. Pobjeda gošći potvrđena je drugim golom u 2.poluvremenu utakmice, nakon jedne greške u odbrani domaćih. Nogometašice Čelika su pokazale veliku borbenost i ostavile su srce na terenu. Utakmica je odigrana fer i korektno od strane obje ekipe.