petak, 01 Avgust 2014 19:52

Juniori ostaju u A diviziji

Evropsko prvenstvo za juniore (U18) divizije A u Turskoj. Pobjeda naših juniora protiv Češke. BiH ostaje u A diviziji. BiH – Češka 87:77 - U odlučujućoj utakmici za ostanak u A diviziji na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše, naša juniorska reprezentacija (U18) danas  je pobjedila selekciju Češke.   Rezultat: BiH – Češka 87:77   (25:20), (23:12), (19:25), (20:20);

U odlučujućem susretu za ostanak u A diviziji Evrope, naša reprezentacija danas je pobjedila selekciju Češke.  Nakon tri uzastopna poraza juniorska košarkaška reprezentacija BiH (U18) ostvarila je pobjedu koja je naše mlade košarkaše ostavilaa u A diviziji što je bio i cilj. Prvu dionicu naši su dobili sa 25:20, a u ovom periodu istakao se Đorđe Aleksić sa 12 poena. U drugoj dionici naši pojačavaju tempo i idu na + 18 (46:28), a na poluvrijeme se ide pri rezultatu 48:32 za

našu selekciju. Treću četvrtinu dobijaju Česi sa 19:25 i smanjuju naše vođstvo na -10 (67:57), na kraju 3.četvrtine. U zadnjoj četvrtini, na 1,30 minuta do kraja, Česi se opasno približavaju na samo -4 poena (79:75), ali naši mladići u finišu rutinski privode utakmicu kraju do konačnih +10 poena (87:77).

Najefikasniji igrači u redovima naše reprezentacije bili su: Edin Atić (20), Đorđe Aleksić (18), Imran Polutak (14). Milenko Predić je dodao 13, a Nedim Đedović 12 poena. Kod Čeha najefikasniji su bili: Pursl (19) i Skranc (17)  poena. Ovom pobjedom naša selekcija je obezbjedila ostanak u A diviziji, kako su objavili na stranici KSBiH.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):