srijeda, 30 Juli 2014 15:51

Poraz juniora od Crne Gore

Evropsko prvenstvo za juniore (U18) divizije A u Turskoj. Poraz naših juniora i od Crne Gore. BiH – Crna Gora 64:73 - U drugom susretu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa F), naša juniorska reprezentacija (U18) je poražena i od selekcije Crne Gore.  Rezultat: BiH – Crna Gora  64:73  (14:20), (23:22), (8:21), (19:10);

I juniorska reprezentacija Crne Gore nanijela je novi poraz  našim juniorima rezultatom 64:73. U finišu prve dionice Crna Gora  pravi prednost od +6 poena (14:20). U drugoj četvrtini naši stižu i prestižu vođstvo Crnogoraca (32:29), ali tada selekcija Crne Gore pravi seriju od 10:0 i rezultat je, ponovo, na strani Crne Gore (32:39). Poluvrijeme završava sa +5 u korist Crne Gore (37:42). U proteklom poluvremenu istakao se crnogorski igrač Petar Popović sa postignutih 21 poen. Naš Nedim Đedović je u prvom poluvremenu postigao 3 od 3 trojke. Treću dionicu Crnogorci dobijaju sa 21:8, odnosno na kraju treće četvrtine bilo je + 18 za C.Goru (45:63). U zadnjoj četvrtini, koju su naši dobili sa 19:10, samo je ublažen poraz na - 9 poena (64:73).

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije bio je Nedim Đedović sa 13 poena. Enis Memić je dodao 11 poena. U selekciji Crne Gore fenomenalno je odigrao Petar Popović sa 32 poena, 5 skokova i 8 asistencija.Danas naša reprezentacija igra protiv Španije u 18,30 sati.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):