19 April 2024
ponedjeljak, 28 Juli 2014 21:00

Juniori: BiH – Srbija 71:77

U prvom susretu druge runde takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa F), naša juniorska reprezentacija (U18) večeras je poražena od ekipe Srbije.

Rezultat: BiH - Srbija    (16:24), (14:16), (19:15), (22:22);

Juniorska reprezentacija Srbije je došla do pobjede nad našim juniorima rezultatom 77:71.

Naši momci su imali vođstvo od 10:5 u prvoj dionici i nakon toga selekcija Srbije uspjeva da izjednači na 16:16. Poslije ovoga rezultata Srbija pravi seriju od 14:1, što je, čini se, i presudilo pobjednika. Na poluvrijeme se odlazi pri vođstvu Srbije od +10 poena (30:40).

U drugom poluvremenu smo često bili na pet - šest razlike, ali nismo do kraja uspjeli da se primaknemo i napravimo preokret. Momci iz Srbije rutinski su priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije bio je Edin Atić sa 19 poena, dok je Nedim Đedović ubacio 18 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Stefan Peno sa 16 poena, dok je Vanja Marinković ubacio 13 poena.

U utorak, 29. jula naša reprezentacija igra protiv Crne gore u 16,15 sati.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):