subota, 26 Juli 2014 22:14

Poraz košarkašica BIH

Evropsko prvenstvo za juniorke (U18) divizije B u Rumuniji. Poraz  naših juniorki. BiH – Ukrajina 46:63  -U sedmoj utakmici na Evropskom prvenstvu B divizije za košarkašice, koje se održava u Rumuniji, naša juniorska reprezentacija (U18) danas je poražena od selekcije Ukrajine. Rezultat: BiH – Ukrajina 46:63  (12:21), (12:14), (10:16), (12:12);

Na EP za plasman od 9. – 17.mjesta naše juniorke danas su igrale protiv Ukrajine i doživjele su poraz.

Ovom utakmicom naše juniorke okončale su nastup na Evropskom prvenstvu B divizije za košarkašice.

Cijelu utakmicu Ukrajinke su bile bolje i na kraju zabilježile zasluženu pobjedu.

U današnjoj utakmici najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije bila je Jovana Marković sa 13 poena, a imala je i 6 skokova. Nikolina Delić je postigla 8 poena, a imala je 3 skoka i 5 asistencija. Anđela Delić je dodala 7 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Učinak Zeničanki na ovoj utakmici je bio slijedeći: Nedžla Kovačević je za 15 minuta postigla 2 poena i imala 2 skoka. Berina Hebib je dobila priliku da igra 6 minuta i postigla je 3 poena, a imala je i 4 skoka.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):