Printaj ovu stranu
petak, 25 Juli 2014 22:50

Bh.djevojke poražene u finišu

Evropsko prvenstvo za juniorke (U18) divizije B u Rumuniji. Poraz naših juniorki od Njemačke. BiH – Njemačka 65:68 - U šestoj utakmici na Evropskom prvenstvu B divizije za košarkašice, koje se održava u Rumuniji, naša juniorska reprezentacija (U18) danas je poražena od selekcije Njemačke. Rezultat: BiH – Njemačka  65:68 (23:20), (14:12), (16:16), (12:20); Na EP za plasman od 9. – 17.mjesta naše juniorke danas su igrale protiv Njemačke i doživjele su poraz u finišu utakmice.

Nakon prve četvrtine bilo je 23:20 za naše djevojke. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 37:32 za našu selekciju. U trećoj dionici naše igračice su imale i 10 poena prednosti (42:32) i  (44:34), ali je ova četvtina završena rezultatom 16:16. Na kraju 3. dijela utakmice bilo je 53:48 za BiH.

U prvim minutama zadnje četvrtine uporne Njemice sustižu naše vođstvo i nakon nekoliko izjednačenih minuta i preokreću rezultat. Do kraja utakmice naše igračice više nisu uspjele izjednačiti i minimalna pobjeda otišla je u finišu Njemicama. Konačnih 68:65 za Njemačku.

U današnjoj utakmici najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije bila je Jovana Marković sa 22 poena  i 10 skokova (double-double učinak). Uz rame bila joj je Melisa Brčaninović koja je postigla 20 poena i imala je 9 skokova. Anđela Delić dodala je 13 poena i 3 asistencije.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):