19 April 2024
subota, 19 Juli 2014 15:09

Poražene košarkašice BIH

Evropsko prvenstvo za juniorke (U18) divizije B u Rumuniji. Poraz naših juniorki u drugom susretu prve runde. Bugarska – BiH 89:80 U drugom susretu prve runde takmičenja na Evropskom prvenstvu B divizije za košarkašice, naša juniorska reprezentacija (U18) danas je poražena od ekipe Bugarske. Rezultat: Bugarska – BiH  89:80  (26:26), (14:22), (22:19), (27:13);

Naše djevojke su poklekle u zadnjoj četvrtini, koju su Bugarke dobile sa 27:13. Naime, nakon treće dionice bilo je +5 za našu ekipu (67:62), ali su omladinke Bugarske odlično zaigrale u zadnjoj četvrtini, preokrenule rezultat i pobjedile sa 89:80. Bugarsku ekipu predvodila je fenomenalna Hristova sa 32 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije bila je Jovana Marković sa double-double učinkom od 29  poena i 10 skokova, dok je Melisa Brčaninović postigla 18 poena i imala 8 skokova. Anđela Delić je dodala 11 poena, 3 skoka i 6 asistencija. U ponedjeljak 21.jula naša reprezentacija igra zadnju utakmicu u prvoj rundi takmičenja protiv Finske.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):