21 Oktobar 2020
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
petak, 20 Juni 2014 19:40

BIH u finalu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci  plasirala se u finale Svjetskog  prvenstva u poljskom Elblagu.  Izabranici selektora Mirze Hrustemovića danas su u polufinalu pobijedili selekciju Egipta sa 3:0 (25:11, 25:23, 25:23).  

 

U meču za titulu svjetskog prvaka, koji će se igrati u subotu u 16.30 sati,  protivnik našoj ekipi najverovatnije će biti selekcija Irana, koja je apsolutni favorit u drugom polufinalnom meču protiv Bazila, koji se igra večeras.   

 

Aktualnim paraolimpijskim i evropskim prvacima to će biti četvrti finalni nastup na svjetskim prvenstvima. Sva tri puta provnik našoj ekipi bila je selekcija Irana. Reprezentacija BiH pobijedila je dva puta na svjetskim prvenstvima, 2002. u Egiptu i  2006. u Holandiji, dok su Iranci bili bolji na prošlom SP-u 2010. u SAD-u. 

 

Uz dva zlata i jedno srebro, bh. odbojkaši imaju osvojenu i bronzu u svom prvom nastupu na SP-u 1998. godine u Iranu.