25 April 2024
srijeda, 21 Maj 2014 21:10

Poraz omladinaca Čelika

27. KOLO PREMIJER OMLADINSKE LIGE BIH U NOGOMETU. PORAZI  KADETA I JUNIORA ČELIKA U ZENICI. KADETI: NK ČELIK – NK ZRINJSKI  1:4 - JUNIORI: NK ČELIK –NK ZRINJSKI  1:3 - Omladinci Čelika (kadeti i juniori) danas su u Zenici odigrali utakmice redovnog 27.kola (12.kolo proljetnog dijela sezone) Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka NK Zrinjski iz Mostara.

KADETI, kraći Izvještaj:

NK ČELIK – NK ZRINJSKI  1:4 (0:1)

U utakmici 27. kola Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2013/2014, danas u 14 sati, igrali

su kadeti NK Čelik i njihovi vršnjaci iz NK Zrinjski (Mostar). Pobjedili su gosti iz Mostara sa 1:4.

Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 50-ak  gledalaca, po sunčanom i sparnom vremenu (+28*C). Glavni sudija Zrnić Danijel (Zenica), pomoćnici: A1 Bureković Muamer (Zenica) i A2 Smriko Sahib (Zenica), delegat Hišam Islambegović (Zenica).

Strijelac jedinog gola za kadete Čelika bio je Tarik Adilović.

Kadeti Čelika, nakon 27. kola, imaju 15 pobjeda, jedan remi i 11 poraza (46 bodova) u prvenstvu Premijer omladinske lige BiH u nogometu.

JUNIORI, kraći Izvještaj:

NK ČELIK – NK ZRINJSKI  1:3 (1:2)

Juniori Čelika, također, su danas u 16 sati, igrali utakmicu iz 27. kola (12.kolo proljetnog dijela sezone) Premijer omladinske lige BiH u nogometu, sezona 2013/2014, protiv ekipe NK Zrinjski (Mostar).

Pobjedili su gosti iz Mostara sa 1:3, koji se, trenutno, nalaze na vodećoj poziciji na tabeli kadetske lige BiH.

Sastav juniora Čelika: Vehabović, Aletić, Garanović, Hamzić, Hrustić, Duraković, Softić, Salkić, Komšić (od 62.' Bojić), Vujica (od 67.' Brkić), Hanan Adilović (od 67.' Pašalić). (Trener Senad Brkić).

Juniori Čelika su došli u vođstvo u 17.minuti preko Hanana Adilovića. U finišu prvog poluvremena gosti su postigli dva gola i preokrenuli rezultat na 1:2, a u drugom poluvremenu u 70.minuti postižu i treći gol za konačnih 1:3 za Zrinjski.

I ova utakmica se igrala u Zenici, na Kamberovića polju, na terenu sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 50-ak gledalaca, po sunčanom i sparnom vremenu (+27*C).

Glavni sudija Bureković Muamer (Zenica), pomoćnici: A1 Zrnić Danijel (Zenica) i A2 Smriko Sahib (Zenica), delegat Hišam Islambegović (Zenica);

Juniori Čelika sada imaju 12 pobjeda, 3 remija i 12 poraza (39 bodova) u proteklih 27 kola prvenstva Premijer omladinske lige BiH u nogometu.