19 April 2024
ponedjeljak, 12 Maj 2014 11:30

Poraz nogometašica Čelika

U 17. kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, sezona 2013/2014, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice sastao se u nedjelju 11.maja 2014.godine sa ekipom ŽFK "Radnik Bumerag" iz Bijeljine. Minimalnu pobjedu ostvarile su gostujuće nogometašice.

Rezultat: Čelik – Radnik Bumerang 0:1 (0:1);
Strijelac za Radnik Bumerang bila je Jelena Mlađenović u 20.minuti iz penala.
Glavni sudija Vlaić Ivana (Sarajevo), pomoćnice:A1 Homarac Merima (Zenica), A2 Ahmetović Mirela (Sarajevo), delegat Muharem Kurić (Donji Vakuf);

Admira Fetić

60'

2

Safeta Kavaz

7

Šejla Skeleđija

10

Sandra Bencun

89'

8

Albina Sinani

11

Merima Šabić

48'

Naida Musaefendić

89'

9

Nermana Kablar

48'

16

Medina Tuka

60'

Utakmica je odigrana u 13:30 sati na "A" terenu stadiona na Kamberovićima, po sunčanom i sparnom vremenu (+26*C) pred oko 50-ak gledalaca.
U trećoj utakmici ovih timova u ovom prvenstvu pobjedu je zabilježila ekipa Radnika (u prethodne dvije bilo je 0:0 u Bijeljini i 1:1 u Zenici).
Nogometašice  Čelika su imale inicijativu većim dijelom utakmice, ali do izjednačenja, ipak,  nije došlo .
U 60.minuti igru je napustila, zbog druge uzastopne povrede, standardna i borbena nogometašica domaćih, Admira Fetić, što je bio jedan od hendikepa za Čelik u nastavku utakmice. Na golu domaćih ponovo je bila bivša igračica Berina Kobilica, jer je ŽNK Čelik ostao bez golmana. Ona je, sasvim solidno, obavila svoj novi zadatak. Borbenosti na terenu nije nedostajalo. Propustile su nekoliko odličnih prilika za postizanje gola. Završilo je, na kraju, pobjedom gošći iz Bijeljine.
Nogometašice Čelika sada imaju 6 pobjeda, 4 remija, 7 poraza i 22 boda na tabeli Premijer lige.
Kao što smo ranije objavili, učešćem osam ekipa iz cijele Bosne i Hercegovine, u toku je prva sezona zajedničke Premijer lige BiH za žene u nogometu, 2013/2014.(Prva godina zajedničke lige Federacije i R.S.)