18 April 2024
nedjelja, 04 Maj 2014 20:11

Poraz juniorki Čelika u Areni

7. kolo Lige mladih KSBiH za djevojke. Poraz  juniorki KŽK Čelik. KŽK Čelik – Mladi Krajišnik 67:72 - Danas su u Areni Zenica, na C terenu, odigrale svoju utakmicu juniorke KŽK Čelik i njihove vršnjakinje iz ŽKK Mladi Krajišnik (Banja Luka), uokviru 7. kola Lige mladih KSBiH za djevojke. Pred oko 20-ak gledalaca, utakmicu su sudile Borčilo Zlata i Abdulazizi Amra. Pobjedile su, očekivano, gošće iz Banja Luke. Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Mladi Krajišnik 67:72 (4:20), (19:23), (23:16), (21:13);

kzkcmk02

Na  poluvrijeme se otišlo sa velikom prednošću gošći (23:46). U drugom poluvremenu juniorke trenerice KŽK Čelik, Amre Mehmedić, odigrale su puno bolje i dobile su 3. i 4. četvrtinu (23:16) i (21:13). Nezaustavljiva je bila, kod domaćih, Nedžla Kovačević sa 36 poena, a Amila Hundur je postigla 18 poena. Almina Ćehajić je zabilježila 10 skokova. Kod gošći najefikasnije su bile J.Marković (19), Anđela Delić (18) i Nikolina Delić sa double-double učinkom od 16 poena i 15 skokova. Interesantan podatak da su juniorke Čelika imale samo jednu asistenciju, a gošće 16 asistencija. U timu juniorki Mladog Krajišnika nastupile su sestre Anđela i Nikolina Delić, koje su nedavno pojačale seniorski sastav KŽK Čelik u play off-u za prvaka. Juniorski sastav Mladog Krajišnika nastupa i u BH ligi.

Već smo objavili da se ovo takmičenje odvija u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine u sve tri kategorije (juniorska, kadetska i pionirska). U ovoj ligi, Zeničko – dobojski kanton, odnosno Košarkaški savez  Zenica, kod dječaka predstavlja ekipa OKK Čelik u sve tri selekcije, dok kod djevojaka KS Zenica predstavljaju ekipe KK BH Start (kadetkinje U16) i KŽK Čelik (juniorke U18).