Printaj ovu stranu
četvrtak, 10 April 2014 17:44

Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo u nogometu za žene "Kanada 2015". Zenica: BiH – Škotska 1:3 Stadion Bilino polje u Zenici. Gledalaca: oko 150. Glavni sudija: Stephanie Frappart, pomoćnice A1 Manuela Nikolisi, A2 Sollene Bartnik (sve iz Francuske), delegat Desislava Ralkova (Bugarska);

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je treći poraz u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo u pet odigranih utakmica. Ovog puta poražene su od lidera grupe, Škotske.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU SA BILINOG POLJA

Rezultat: BiH – Škotska 1:3 (1:0);
Strijelci: 1:0 Monika Kuliš (19'), 1:1 Jane Ross (62'), 1:2 Jane Ross (74'), 1:3 Jane Ross (86');

Žuti kartoni: Amira Spahić, Svjetlana Crnjak, Monika Kuliš (BiH;

Sastav BiH: Envera Hasanbegović, Amira Spahić, Antonela Radeljić, Milena Nikolić, Melisa Hasanbegović, (od 90' Dejana Boškan), Amela Fetahović, Lidija Kuliš, Aida Hadžić (od 90' Eldina Ahmić), Monika Kuliš (od77' Esmeralda Mujkić), Nikolina Dijaković, Svjetlana Crnjak. (Selektor: Samira Hurem).

Nogometašice Škotske su opravdale ulogu favoritkinja i ostvarile i petu pobjedu u pet mečeva kvalifikacija u grupi 4. Naše nogometašice su, ipak, došle u vođstvo u 19. minuti utakmice preko Monike Kuliš, koja je odličnim udarcem sa 20-ak metara pogodila pod samu prečku gostiju.

Ovo vođstvo naše su čuvale do 62. minute, kada je pogodila Jane Ross. Sa još dva gola, u 74. i 86.minuti, ponovo, Jane Ross, Škotska je zasluženo pobjedila BiH. Nogometašicama BiH, u drugom poluvremenu ponestalo je snage, što su iskoristile fizički spremnije i jače gošće i zabilježile novu pobjedu.

- Čestitala bih svojim igračicama, koje su dale maksimum i ispoštovale dogovor prije utakmice. Razlika u kvalitetu je ogromna i odlučili smo da igramo defanzivno, da iz kontranapada pokušamo nešto napraviti i to smo uradili. Držali smo se do 62. minute, onda smo malo pali u igri, a nismo imali adekvatne izmjene da održimo tu situaciju. Međutim, ja sam zadovoljna i sretna. Ovo je ipak reprezentacije Škotske, oni su na evropskom vrhu, mi smo još pri dnu i ovo je za nas super rezultat -rekla je za Agenciju Fena selektorka Samira Hurem.

Prije ovog meča nogometašice BiH su odigrale 05. aprila 2014.god. na Farskim Ostrvima, neriješeno 1:1. Nogometašice BiH imaju dva boda i zauzimaju 4. mjesto na tabeli kvalifikacijske grupe 4. Reprezentacija BiH kvalifikacije nastavlja u junu utakmicama sa Sjevernom Irskom i Poljskom