20 April 2024
ponedjeljak, 07 April 2014 21:41

Dvije pobjede Netsa u Žepču

Uokviru 17.kola lige mladih košarkaski klub Nets gostovao je u Žepču kod ekipe Orlovik sa kadetima i juniorima i upisao dvije pobjede. Juniori su slavili rezultatom 67:104, po četvrtinama je bilo 12:27, 32:23, 13:34, 10:20.

Strijelci za Nets: Huseinbašić 26, Sarajlić 17, Vukadinović 14, Čišić 13, Mešinović 10, Jašarević 9, Ombasić 6, Fermić 5, Dervišević i Škaljo po 2p.

Trener: Armel Mujaković

Kod Orlovika Mujkić 23, Brković 15, Karamehmedović 10, Stanišić i Sinanović po 6, Tuka 5 i Sarajlić 2.

Trener: Adi Mujičić

Kadeti su također slavili visokim rezultatom kao i juniori 59:99, a po četvrtinama je bilo 11:23, 14:32, 23:27, 11:17, gdje je najviše poena postigao  Preljević 34, Bajramović 25, Omić 16, Zejnirović 7, Kosovac 5, Delić 5, Halilovic H. 5p i Hodžić 2.

Kod Orlovika Sinanović 19, Ajan 11, Nalić i Šeper po 10, Šteka 6 i Šarivagić 3.

Juniori su ovom pobjedom protiv Orlovika i teoretski obezbjedili prvo mjesto u ligi mladih ZDK sa 13 pobjeda i bez ijednog poraza i kao prvoplasirana ekipa iz ZDK se plasirali na federalno prvenstvo. U sljedećem kolu, a ujedno i posljednjem u ovoj sezoni KK Nets je domaćin OKK Čeliku.