Printaj ovu stranu
nedjelja, 09 Mart 2014 22:29

Tri pobjede Netsa nad Tenom

Uokviru 13. kola Lige mladih ZE-DO kantona 08.i 09.marta 2014 godine, košarkaški klub Nets "ugostio" je KK Ten u tri generacije: juniori, kadeti i pioniri. U sve tri kategorije uspješniji su bili košarkaši Nets-a, slavivši visokim pobjedama. Podatke sa ovih utakmica smo dobili od KK Nets Zenica. Evo rezultata:

JUNIORI: KK NETS – KK TEN 81:61

KADETI: KK NETS – KK TEN 76:39

PIONIRI: KK NETS – KK TEN 78:46

Juniori Nets-a su slavili rezultatom 81:61  (23:12), (19:21), (21:8), (18:20);
Strijelci za Nets su bili Huseinbašić 24, Fermić 19, Čišić 10, Sarajlić 9, Jašarević 7, Škaljo 6, Marić 4 i Dervisevic 2 poena. (Trener: Armel Mujaković);
Kod Ten-a istakli  su se: Duranović sa 16, Dedić 14, Osmanović 13, Kadrić 12, Šero 4 i Durmić sa 2 poena. (Trener Bojan Stevanović);

Kadeti Nets-a su u dosta laganoj utakmici slavili zasluženo rezultatom 76:39 (15:10, 25:3, 19:13, 17:13), gdje je najviše poena postigao Bajramović Harun 21, te Delić 12, Zejnirović 10, Preljević i Džulović po 8 poena, Kosovac 6, Halilović H.4, Hodžić 3, Salković i Halilović D. po 2 poena .(Trener: Almir Hamzić);
A kod Ten-a Duranović 12, Biberović 9, Dedić 6, Ambesković i Bajramović po 4 poena, Hodžić i Ćoloman po 2 poena.  (Trener Bojan Stevanović);

Pioniri Nets-a su u od prve minute nametnuli svoj tempo igre, napravili visoku prednost u prvom poluvremenu i sasvim zasluženo slavili pobjedu protiv svojih vršnjaka iz Ten-a rezultatom:
78:46 (26:9), (22:19), (21:10), (9:8).
I na ovoj utakmici kao i u Tešnju izuzetno raspoložen je bio Abazović sa postignutih 19 poena, zatim Smajlović i Hodžić sa po 14 poena, Halilović i  Lazić po 12, Kubat 4, Heljo 2, i Haramandić 1 poen. (Trener: Armel Mujaković)
Kod Ten-a su se istakli veoma dobri i standardni Biberović sa postignutih 28 poena, Badrov 14 i Džumhur 4 poena.  (Trener Bojan Stevanović);

Na tabeli juniorske Lige mladih ZDK, juniori Nets-a ubjedljivo drže prvo mjesto, bez poraza (9/0).

Kadeti Nets-a imaju jedan poraz (6/1), a pioniri, takođe, jedan poraz (9/1).