16 April 2024
subota, 22 Februar 2014 23:46

A1 liga KSBiH – 15. kolo. OKK Čelik do pobjede u produžetku. OKK ČELIK – KK BOŠNJAK 110: 99 (94:94) Zenica, 22.02.2014.god. Arena u Zenici. Početak u 20 sati. Gledalaca oko 300. Sudije: Nožinović, Ališehović i Lasetović (svi iz Tuzle); Delegat: Krešić.

Rezultat:

Čelik – Bošnjak 110:99 (94:94); (34:24), (22:18), (18:25), (20:27); (16:5);

ČELIK: Fajković, Fejzagić 4, Avdibegović 24, Arnaut, Hodžić 36, Begagić 19, Pezer 5, Džampo, Anđelić, Durmić 4, Klinac 18, Spahić. (Trener Nedžad Hodžić);

BOŠNJAK: Džaferović, Hrgić, Guhdija, Dovadžija, Jokanović, Dragović, Bešović, Isić, Demić. (Trener Emir Rešidović);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Hodžić (36), Armin Avdibegović (24), Dino Begagić (19) i Aldin Klinac (18) poena;

Kod Bošnjaka najefikasniji su bili: Demić (27), Dragović (22) i Bešović (14) poena;

Potpuno zaslužena pobjeda košarkaša OKK Čelik u jednom od derbija 15. kolu A1 lige KSBiH nad direktnim konkurentom na tabeli za osvajanje prvog mjesta u ligaškom dijelu takmičenja.

Prvu četvrtinu domaći su odigrali furiozno i dobili je sa + 10 poena (34:24). U drugoj četvrtini Čelik u nekoliko navrata odlazi na +14 poena (41:27), (43:29), (52:38), te (56:24) i sa ovim rezultatom završava poluvrijeme. U trećoj četvrtini domaći povećavaju na +17 poena u 26. minuti (68:51). Tada dolazi do nekoliko uzastopnih grešaka u igri domaćih, što iskusni gosti koriste i smanjuju prednost Čelika na samo 7 poena (74:67). Ovu četvrtinu gosti su dobili sa (18:25) i rezultat nakon treće četvrtine je 74:67 za Čelik.

Na početku zadnje četvrtine gosti smanjuju na 74:69. Domaći ponovo povećavaju prednost u nekoliko navrata na + 10 poena (79:69), (82:72), (85:75), (90:80). Međutim, uporni gosti sa nekoliko trojki stižu do 94:90 na dvije minute do kraja. U preostale dvije minute regularnog dijela utakmice domaći ne uspjevaju više da postignu poene, a gosti sa 4 poena su izborili produžetak. Na kraju regularnog dijela rezultat je 94:94.

U produžetku od 5 minuta domaći su, ipak, konsolidovali svoje redove i dobijaju produžetak sa 16:5 za konačnih 110:99 za OKK Čelik.

Šta reči za kraj: zenički košarkaši su se još jednom poigrali sa živcima svojih navijača. Iako su vodili tokom cijele utakmice, imali čak i 17 poena prednosti (68:51) u 26.minuti utakmice, Čelikovci umalo "od gotovog nisu napravili veresiju" i ostali bez bodova. Iskusni gosti su na 35 sekundi do kraja poravnali na 94:94, a imali su i napad za pobjedu, nakon što su domaći prokockali svoj zadnji napad.

Ovo je bio Čelikov jedanaesti trijumf u 14 odigranih kola lige i pobjeda za ostanak na prvom mjestu tabele

U narednom kolu ekipa OKK Čelik je domaćin ekipi Orlovika iz Žepča u zaostaloj utakmici iz 13. kola, koja će se igrati u srijedu 26.02.2014.godine u Areni Zenica.