16 April 2024
subota, 22 Februar 2014 19:10

Čelik bolji od Cibalie - NK ČELIK – HNK CIBALIA  4:2 - Zenica, 22.februar 2014.god. Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 14:30 sati; Vrijeme: oblačno i kišovito + 8*C; Gledalaca: oko 2.000 (ulaz slobodan);  Glavni sudija Muamer Bureković, pomoćnici: Danijel Zrnić i Azem Karić (svi iz Zenice) U prijateljskoj utakmici, generalnoj probi nogometaša Čelika za nastavak prvenstva u BH Telekom Premijer ligi BiH, nogometaši Čelika su pobjedili vinkovačku Cibaliu, člana 2. HNL Hrvatske. Rezultat: Čelik – Cibalia 4:2 (3:0);

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

Strijelci: Mešanović (4.'), Bajraktarević (14.'), Mešanović iz penala (30.'), Duvnjak (78.') za Čelik, dok je oba gola za Cibaliu postigao Mate Bajić u 52. i 65. minuti.

Žuti kartoni: Kujundžija i Kiš (Cibalia);

Sastavi timova:

Čelik: Adilović, Gojković (od 77. Jakupović), Bajraktarević (od 84. Jaganjac), Mešanović (od 64. Alispahić), Jusić (od 77. Čović), Simić (od 64. Grahovac), Bureković (od 60. Huseinspahić), Dedić (od 77. Duvnjak), Barać, Mišić, Bašić (od 46. Salčinović). (Trener Nizah Hukić);

Cibalia: Filipović, Zgrabalić, Muženjak, Puljić, Bajić, Ottochian, Kiš, Tokić, Perković, Milardović, Mazalović.  Još su igrali: Vranjić, Mijoković, Kujundžija, Pavličić, Conjar, Čulić (Trener Damir Petravić);

Čelik je poveo u 4. minuti golom Jasmina Mešanovića, kojem je asistirao Semir Bajraktarević.

Na 2:0 u 14. minuti povečao je asistent kod prvog gola, Semir Bajraktarević, nakon što je bio proigran od strane novog igrača Čelika, Petra Bašića.

U 30. minuti već je bilo 3:0 za Čelik. Strijelac je bio, ponovo Jasmin Mešanović iz penala, nakon što je nepropisno zaustavljen u šesnaestercu Alen Dedić.

Drugo poluvrijeme je počelo u znaku bolje igre gostiju, što je i rezultiralo sa dva gola Mate Bajića u 52. i 65. minuti.

Četvrti gol je postigao, expresno, nakon ulaska u igru u 77. minuti, rezervista Armin Duvnjak, u 78. minuti. Nakon odličnog prodora Darka Mišića po lijevoj strani, povratnom loptom Mišić je uposlio Duvnjaka, a ovaj je sa 7-8 metara vješto pogodio gol gostiju.

Trener domaćih, Hukić, je u igru ubacio sve igrače sa klupe osim golmana Saliha Hinovića.

Ova utakmica između Čelika i Cibalije imala je i humanitarni karakter. Na ulazima su bile postavljene kutije za skupljanje pomoći Zeničaninu Dariju Škegri, kojem je potrebna hitna transplatacija bubrega. Dario ima 26 godina i tri puta sedmično ide na dijalizu. Gledaoci su donirali 445 KM, kako je javio oficijelni spiker na stadionu Bilino polje.