Printaj ovu stranu
subota, 15 Februar 2014 22:34

Nets: tri pobjede u Tešnju

U okviru 10.kola lige mladih danas su u Tešnju odigrane tri utakmice u generaciji pionira, kadeta i juniora. U sve tri kategorije uspješniji su bili košarkasi Nets-a. Juniori su slavili rezultatom 66:81, po četvrtinama je bilo (13:14, 15:24, 18:18, 20:25). Strijelci za Nets su bili Huseinbašić 18, Vukadinović 16, Čišić 16, Sarajlić 10, Marić 7, Fermić i Škaljo po 5 i

Jašarević 2p. Dok je kod Gradine izuzetan bio Salkić sa postignutih 45p (6 trica) teKašibović 7,Rakić 3, Lučić, Hrvić i Turalić po 2 i Srkalović 1p.

Kadeti su u dosta neizvjesnoj utakmici slavili sasvim zasluženo rezultatom 59:63(20:8, 16:17, 14:18, 9:20) gdje je junak utakmice bio Bajramović Harun sa postignuta 33 poena, kao i Preljević Faris sa 16p., Omić je dodao 7, Džulović 5 i Kosovac 2p. A kod Gradine Kašibović 19, Dragonjić 15, Hasičić 14, Turkić 6, Srkalović 3 i Deljkić 2p. Pioniri su u prvom poluvremenu odigrali ispod očekivanog, ali su u drugom poluvremenu odigrali kako se od njih i očekuje i sasvim zasluženo slavili visoku pobjedu protiv svojih vršnjaka iz Tešnja

39:71 (7:16, 16:13, 11:24, 5:18).Izuzetno raspoložen je bio Abazović sa postignutih 17 poena, zatim Smajlović i Halilović sa po 14 poena, Hodjić 11, Heljo 5, Lazić i Havel su postigli po 4p i Tarabar 2p. A kod Gradine su se istakli Ibrahimović 17, Hotić 12, Deljkić 4, Korajlić, Okanović i Kršić sa po 2p.

Ovim pobjedama danas u Tešnju KK Nets je pokazao kako se u ovom klubu izuzetno dobro i kvalitetno radi. Juniori su i dalje bez poraza, dok kadeti i pioniri imaju samo jedan poraz i imaju veoma dobre sanse za plasman na državno prvenstvo BiH.