utorak, 28 Januar 2014 00:28

Pobjeda rukometnih nada Čelika

Rukometne nade ,,Čelika'' – juniori 1996. godište i mlađi su u zvaničnoj Ligi za mlade Zeničko-dobojskog kantona porazili mlade rukometaše RK ,,Maglaj'' iz poznate ,,Mašine rukometne škole''. Igrano je u Dvorani ,,Bilmišće'', pred oko 150 gledalaca. Rezultat: 18:14 (9:5) za ,,Čelik''. Sudije: Ahmedin Ćosić i Nedim Šehić (Zenica). Isključenja: ,,Čelik'' - 10 minuta. RK ,,Maglaj'' – 6 minuta. Sedmerci: za ,,Čelik 1/1. Za ,,Maglaj'' - .

,,Čelikove nade'', od  kojih su neki  već nastupali i za prvi tim ,,Čelika'' (Muhamed Ajanović, Almir Rekanović, Harun Alihodžić, Amel Omerspahić i Ajdin Tufekčić) pružili su sjajnu partiju  protiv jakog protivnika sa dugom tradicijom stvaranja mladih rukometaša u vlastitoj  rukometoj školi. ,,Čelik'' je  vodio tokom čitave utakmice, ne dajući svojim partnerima  i

dobrim znalcima rukometne igre – ,,da oči otvore'', na kraju zasluženo slaveći sa četiri gola razlike (18:14). Facinira ujednačenost ove ekipe i kolektivna igra,  gdje su čak četiri igrača postigli po 3 gola (Rekanović, Alihodžić, Šarić i Omerspahić), a kapiten Muhamed Ajanović - 4 gola.

Ovdje valja istaći imena svih igrača pobjedničkog tima.

RK ,,ČELIK'':

Muhamed Ajanović (4), Almir Rekanović (3), Harun Alihodžić (3),  Tarik Karalić, Haris Šarić (3), Kemal Pivić, Dževad Derve-nčić (1), Saltaga Senaid, Nino Neimarević (1) Amel Omerspahić (3), Ahmet Oruč, Ajdin Tufekčić (10 odbrana), Amar Šehić.

Trener: prof. Seldin Rizvaniović.

Predsjednik RK ,,Čelika' Pane Škrbić, koji je prisustvovao ovoj utakmici je izjavio:

- Čestitam mladim igračima ,,Čelika'' na sjajnoj pobjedi protiv vrlo dobre ekipe RK  ,,Maglaja''. Ponosan sam na ove golobrade momke, koji nemaju ni po 18 godina! Sjajno su igrali i potvrdili da RK ,,Čelik'' ne treba da se brine za  budućnost – kaže Škrbić.  U druge dvije utakmice Kantonalne lige rukometaši ,,Čelika'' 1998. i 2002. godište su izgubili od Maglajlija sa 11:26 i12:17, što je i razumljivo, jer su ove ekipe nedavno osnovane, a ova  druga tek u ovoj godini.