24 April 2024
nedjelja, 19 Januar 2014 22:25

KŽK Čelik-Brčanka 72:46

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 10. KOLO BiH LIGE KŽK ČELIK – ŽKK BRČANKA 72:46 - ARENA u Zenici. Početak u 20,00 sati. Gledalaca: oko 250;

Sudije: Okuka Aco (Kiseljak), Nenadić Dragan (Kiseljak) i Kajan Asmir (Mostar), delegat Škrobot Željko (Sarajevo) - U 10. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Brčanka.  Pobjedila je domaća ekipa KŽK Čelik. Rezultat: Čelik – Brčanka  72:46 (11:6), (22:21), (18:12), (21:7).

Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 15, Z. Gagić , J. Bigović 3, N. Kovačević , A. Kalušić 18,  M. Rahmanović 2, S. Pašić , I. Rahmanović 12, A. Ćorović 7, A. Iriškić 13, A. Ćehajić. (Trener Slobodan Kecman);

Brčanka: Čorbadžić 8, Musić 13, Bužanin, Kajtaz 8, Đorđević 2, Ilić 15. Butković, Bijelović, Mešić, Halilović. (Trener Edvina Lević);

Klikni za foto galeriju Jasmina Hadžića

Najefikasnije kod Čelika: Aida Kalušić (18), Marina Džinić (15), Aldijana Iriškić (13) i Irma Rahmanović (12) poena

Prvi strijelci Brčanke: Svjetlana Ilić (15) poena i Danira Musić (13  poena + 11 skokova).

Nakon poraza košarkašica Čelika u  bh derbiju 8.kola Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), od ekipe Play off-a na Ilidži rezultatom 64:60 (u četvrtak 16.01.), večeras se KŽK Čelik vratio na "pobjednički kolosijek" protiv solidne ekipe ŽKK Brčanka, te pokazao karakter snažnog kolektiva. U dosadašnjem dijelu prvenstva Brčanke su doživjele samo jedan poraz, kao i Čelik (obje ekipe su poražene od Play off-a). Ekipa Brčanke nije mogla u Areni napraviti iznenađenje, pa je domaća ekipa upisala novu pobjedu  72:46. Iako krajnji rezultat to ne pokazuje, gošće su se predstavile u dobrom svjetlu, te su košarkašice Čelika morale uložiti dosta napora kako bi pobjedile. Prva četvrtina je bila dosta konfuzna sa obje strane i završila je 11:6 u korist domaće ekipe. Druga je bila mnogo bolja sa obje strane, 22:21, te se na odmor otišlo pri rezultatu 33:27. Nakon odmora savjeti Slobodana Kecmana su urodili plodom, pa je ekipa Čelika zaigrala mnogo bolje, ali su gošće također sjajno igrale te je ovaj period završio 18:12. Posljednju dionicu domaće igračice još više dižu ritam igre i ovaj period odlazi u njihovu korist 21:7, za konačnih 72:46. Ekipa Čelika je pokazala mentalnu snagu, jer su u samo tri dana odigrale dvije teške utakmice, i nakon poraza od Play off-a, večerašnjom pobjedom su podigle samopouzdanje pred nastavak takmičenja. I u ovoj utakmici domaći trener je dao priliku svim igračicama da upišu određenu minutažu.

Ekipa Čelika će uokviru 11. kola Prvenstva BIH (25.01.2014.) gostovati ekipi banjalučke ekipe Orlovi, dok je ekipa Brčanke domaćin ekipi Jedinstvo BHT iz Tuzle.