Printaj ovu stranu
subota, 18 Januar 2014 19:38

Rukomet: Vitez - Čelik 23:49

RUKOMET UPJEŠNA ,,ČELIKOVA'' PRVA PROBA RK ,,Vitez'' – RK ,,Čelik'' 23:49 (11:22) Igrano u Sportskoj dvorani u Vitezu. Gledalaca oko 100. Sudije: Križanović-Stančić (oba Vitez). Sedmerci: ,,Vitez'' – 3, ,,Čelik'' 3. Isključenja: ,,Vitez'' 8 minuta, ,,Čelik'' 6 minuta. Rezultat: 49:23 (poluvrijeme 22:11) za RK ,,Čelik''.

Rukometaši ,,Čelika'' su večeras odigrali svoju prvu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH. RK ,,Vitez'' je bio dobar partner za uigravanje odbrane i napada  ,,Čelika'',   posebno igre na kontru. Uspjeh iz kontri je očit, što pokazuje i broj datih golova. Naime, oba krila (Boško Jolović i Edvin Begović) dali su po 13 golova, uglavnom iz kontri.

Trener ,,Čelika'' Zdenko Antović pružio je šansu svim raspoloživim igračima, gdje se od mladih igrača posebno istakaomladi golman, 17-togodišnji Ajdin Tufekčić, sa čak 8 odbrana.Igrali su i oba povratnika u tim ,,Čelika'' – Nerko Bašić i Amer Ekinović, gdje je Bašić bio odličan kao komandant ,,Čelikove'' odbrane.

Povrijeđeni igrači ,,Čelika'' Davor Kadić (povreda nožnog zgloba) i Mirza Dervenčić (povreda koljena) nisu ni putovali u Vitez, već su podvrgnuti terapiji klupskog fizioterapeuta Dinka Grebenara. Mirza Hurem je solidno igrao iako je povrijeđen  i postigao je 6 golova.

Kod ,,Viteza'' su se istakli Bošnjak sa 6 i Ćosić sa 4 gola.

RK ČELIK: Tufekčić (8 odbrana), Starčević (9 odbrana), Martić (1), Alihodžić (2), Dudić (2), Hurem (6), Rekanović, Begović (13), Ivančev (2), Duvnjak (5), Ekinović (3), Jolović (13) i Bašić (1 gol).