srijeda, 08 Januar 2014 18:52

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je nastup u baražu za svjetsko prvenstvo u Kataru. U susretu petog kola kvalifikacija BiH je danas u Vitezu pobijedila Estoniju s 28:26 (15:9). S petom uzastopnom pobjedom izabranici selektora Dragana Markovića kolo prije kraja kvalifikacija osigurali su prvo mjesto u grupi. Do pete pobjede bh. rukometaši došli su teže od očekivanog. Iako su vodili tokom cijele utakmice i nakon prvih 30 minuta imali šest golova prednosti, pobjedu su osigurali tek u finišu meča.

Naime, Estonci su iskoristili pad u igri bh. reprezentacije u drugom poluvremenu i u 43. mnuti smanjili na dva, a pet minuta kasnije na svega jedan pogodak. No, junak utakmice u tim trenucima bio je golman bh. reprezentacije Benjamin Burić, koji je dva puta spasio izjednačenje, dok su Toromanović, Vražalić i Ovčina golovima vratili sigurnu prednost za mirnu završinicu. Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Alen Ovčina sa šest te Muhamed Toromanović, Kosta Savić i Vladimir Vranješ sa po četiri gola, dok su Estoniju predvodili Mait Patrail s osam i Kristo Voika sa šest golova. Reprezentacija BiH kvalifikacije završava u nedjelju susretom u Portugalu.