ponedjeljak, 23 Decembar 2013 03:00

Superliga FBiH u odbojci

Uokviru 12. kola Superlige FBiH za odbojkaše, u Zenici je odigrana utakmica između domaće ekipe OK Zenica i ekipe OK Gradina iz Srebrenika. U derbiju začelja pobjedila je, dosta s(p)retno, gostujuća ekipa Gradine. Rezultat: OK ZENICA – OK GRADINA 1:3 (25:23), (15:25), (23:25), (29:31);  92:104; Sudije: Edvin Čeliković (Kakanj) i Arma Delibašić (Zenica). Delegat: Salih Begić (Zenica)

OK Zenica: Terzić, Osmić, N. Dizdarević, Bajramović, M. Dizdarević, Škoro, Muhić, Mujkić, Garanović.

OK Gradina: Suljanović, Okić, Kešetović, Tursunović, Harčinović, Mehmedović, Sinanović, Kasumović. (Trener Nermin Mujkanović).

Utakmica je odigrana u Sali Prve gimnazije u Zenici, pred oko 50-ak gledalaca. Prvi set dobijaju domaći, a u drugi i treći dobijaju gosti. Samo su drugi set gosti dobili nešto lakše, a u svim ostalim je vođena ravnopravna borba. U četvrtom setu viđena je prava drama. Vodila je Zenica 10:5 i 20:13, ali je nedostatak iskustva koštao domaće novog poraza.

10.OK ZENICA   9 1   8    826623     2

U Prvoj muškoj federalnoj ligi, u zaostaloj utakmici iz 9. kola, OK Ruki Zenica je bio gost ekipi OK Maglaj. Utakmica je trebala biti odigrana juče, 21.12.2013.god., ali nije odigrana. Evo šta su objavili na facebok stranici OK Ruki Zenica: "Utakmica posljednjeg kola Prve MFL OSFBiH protiv OK "Maglaj" Maglaj, nije odigrana unatoč tome što su se sastale obje ekipe. Naši momci su stigli na gostovanje u predviđeno vrijeme, domaćin je bio spreman, nažalost nije se pojavio sudijski par koji je trebao suditi utakmicu. U duhu odbojke, ipak je odlučeno da se utakmica odigra pa makar i prijateljska. Rezultat je glasio 0:3 za naše momke. Dalji razvoj situacije je za sada nepoznat".

OK Ruki se nalazi na trećem mjestu Prve muške federalne lige. U vođstvu je ekipa OK Srednjoškolac iz Banovića.

Sada slijedi pauza. Prvenstvo se nastavlja 01./02. februara 2014.godine.