četvrtak, 19 Decembar 2013 22:07

Foto-audio: Čelik-Budućnost

NEOČEKIVAN PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA U DERBIJU. 7. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – ŽKK BUDUĆNOST 68:74

ARENA u Zenici; Početak u 19,00 sati; Gledalaca: oko 2.000; Sudije: Jevtović Vladimir, Nikolić Uroš i Mrđa Tijana (svi Beograd); Delegat Zoran Marković (Zenica);

U 7. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Budućnosti iz Podgorice (Crna Gora). Pobjedila je gostujuća ekipa Budućnosti. Rezultat: Čelik – Budućnost  68:74  (13:24), (12:18), (23:13), (20:19);

KLIKNI NA LINK DA VIDIŠ FB GALERIJU PUBLIKE I UTAKMICE U ARENI

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić , M.Džinić 6, Z. Gagić 18, J. Bigović 13, N. Kovačević, A. Kalušić 14, M. Rahmanović 2, S. Pašić, I. Rahmanović 8, A. Ćorović, A. Iriškić 7, B. Hebib; (Trener Almir Hamzić);

Sastav ŽKK Budućnost: Deura 19, Radović 13, Vučetić, Baletić 10, Kuželj, Mudreša, Mujović 4, Poček 9, Mogoša, Lankaster 15, Vujačić 2, Taylor 2. (Trener Miloš Kovać);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Zvjezdana Gagić (18), Aida Kalušić (14) i Jasmina Bigović (13) poena;

Kod Budućnosti najefikasnije: Deura (19), Lankaster (15), Radović (13) i Baletić (10) poena;

Na tribinama odlična posjeta od oko 2.000 gledalaca. Što se tiče utakmice, iznenađujuća, ali zaslužena pobjeda  košarkašica Budućnosti u derbiju 7. kola Međunarodne regionalne lige protiv domaćih košarkašica Čelika, koje tako nisu uspjele da se revanširaju za visok poraz u prvom dijelu prvenstva u Podgorici.

Nakon šest uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, košarkašice Čelika su doživjele poraz od podgoričke Budućnosti 68:74. U prvim trenucima igre obje ekipe su držale visok ritam i ni jedna nije uspjela napraviti značajniju razliku. Nakon pet, šest minuta igre gošće su napravile nekoliko dobrih napada na koje domaća ekipa nije adekvatno odgovorila i stekle su porednost od 11 poena razlike 9:20. Dugo se ova razlika u korist gošći držala, da bi u finišu prvog dijela opet gošće dobro odigrale i na poluvrijeme otišle sa prednošću 25:42. Početak drugog dijela potpuno drugačija slika. Ekipa Čelika je zaigrala mnogo bolje posebno u finišu trećeg dijela i veći dio četvrtog dijela, te su, skoro, anulirale prednost gošći. U nekoliko navrata imale su Čelikove igračice priliku da potpuno preokrenu rezultat (53:55), (57:59, (64:66), ali u ključnim trenucima je ponestajalo koncentracije, tako da nisu uspjele u tim nakanama ni doći do pobjede. Gošće su iskontrolisale utakmicu do kraja i upisale sasvim zasluženu pobjedu 68:74. I pored iznenađujućeg poraza ekipa Čelika je ostala sa velikim šansama da u naredne tri utakmice izbori završnicu Regionalne lige.

Nakon Crvene Zvezde i Athlete Celje, u Areni nije "pala"  solidna ekipa podgoričke Budućnosti.

Prema rasporedu BH lige, u nedjelju 22.12.2013.god. uokviru 8. kola, u Areni Zenica, košarkašice Čelika ugošćuju ekipu RMU Banovići iz Banovića.

Prema rasporedu prvenstvo u MŽRKL se nastavlja 8. kolom, 16.01.2014.godine, kada ekipa KŽK Čelik ide u goste u Sarajevo kod ekipe Play off, dok je ekipa Budućnosti domaćin beogradskoj Crvenoj Zvezdi.