20 April 2024
subota, 14 Decembar 2013 18:53

Zeničanke ubjedljive u Ugljeviku

U 7. kolu BiH ženske košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice zeničkog Čelika večeras su gostovale kod ekipe Rudar Sport u Ugljeviku. Pobjedile su, ubjedljivo,  košarkašice KŽK Čelik iz Zenice. Rezultat: Rudar Sport - Čelik 43:76 (6:19), (15:18), (8:22), (14:17).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić 4, M. Džinić 10, Z. Gagić 7,  N. Kovačević 4, M. Rahmanović 6, J. Bigović 5 , S. Pašić 5, B. Hebib, I. Rahmanović 22, A. Ćorović 3, A. Iriškić 10, A. Ćehajić . (Trener Almir Hamzić);

Najefikasnije kod Čelika: Irma Rahmanović (22 +9 skokova), Marina Džinić (10 + 10 skokova) i Aldijana Iriškić (10) poena;

Prvi strijelci kod Rudar Sporta: Gojković (20) i Radovanović (7) poena;

Nakon prve četvrtine + 13 u korist KŽK Čelik (6:19). U drugoj četvrtini nešto manja prednost (15:18), tj. +16 poena na poluvremenu za košarkašice Čelika (21:37).

Treća četvrtina, ponovo, + 14 za Čelik (8:22), odnosno na kraju treće četvrtine + 30 poena za Čelik (29:59). U zadnjoj četvrtini gošče rutinski privode utakmicu kraju, u kojoj je trener Hamzić dao priliku i mlađim košarkašicama, koje imaju manju minutažu. Na kraju konačnih + 33 poena za Čelik (43:76).