24 Novembar 2020
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
petak, 06 Decembar 2013 18:47

Raspored BIH u grupi F

U brazilskom odmaralištu Costa do Sauipe obavljeno je izvlačenje grupa za svjetsko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Brazilu. Reprezentacija BiH uvrštena je u grupu F sa selekcijama Argentine, Irana i Nigerije. Raspored svih grupa:


A-grupa: 
1. Brazil 
2. Hrvatska 
3. Maksiko 
4. Kamerun 

B-grupa:
1. Španija 
2. Holandija 
3. Čile 
4. Australija 

C-grupa: 
1. Kolumbija 
2. Grčka 
3. Obala Slonovače 
4. Japan 

D-grupa: 
1. Urugvaj 
2. Kostarika 
3. Engleska 
4. Italija 

E-grupa: 
1. Švicarska 
2. Ekvador 
3. Francuska 
4. Honduras 

F-grupa: 
1. Argentina 
2. Bosna i Hercegovina 
3. Iran 
4. Nigerija 

G-grupa: 
1. Njemačka 
2. Portugal 
3. Gana 
4. SAD 

H-grupa: 
1. Belgija 
2. Alžir 
3. Rusija 
4. Koreja 


Raspored utakmica svjetskog nogometnog prvenstva 2014. u Brazilu: 



  SKUPINA A 

  Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun 

  1. kolo: 

  12. juna Brazil - Hrvatska, Sao Paulo 

  13. juna Meksiko - Kamerun, Natal 


  2. kolo: 

  17. juna Brazil - Meksiko, Fortaleza 

  18. juna Kamerun - Hrvatska, Manaus 

  
  3. kolo: 

  23. juna Kamerun - Brazil, Brasilija 

  23. juna Hrvatska - Meksiko, Recife 

  
  SKUPINA B 

  Španjolska, Nizozemska, Čile, Australija 

  1. kolo 

  13. juna Španjolska - Nizozemska, Salvador 

  13. juna Čile - Australija, Cuiaba 

  
  2. kolo: 

  18. juna Španjolska - Čile, Rio de Janeiro 

  18. juna Australija -  Nizozemska, Porto Alegre 

  
  3. kolo: 

  23. juna Australija - Španjolska, Curitiba 

  23. juna Nizozemska - Čile, Sao Paulo 

  

  SKUPINA C 

  Kolumbija, Grčka, obala Bjelokosti, Japan 

  1. kolo 

  14. juna Kolumbija - Grčka, Belo Horizonte 

  14. juna O.Bjelokosti - Japan, Recife 

  
  2. kolo: 

  19. juna Kolumbija - O.Bjelokosti, Brasilija 

  19. juna Japan - Grčka, Natal 

  
  3. kolo: 

  24. juna Japan - Kolumbija, Cuiaba 

  24. juna Grčka - O.Bjelokosti, Fortaleza 

  
  SKUPINA D 

  Urugvaj, Kostarika, Engleska, Italija 

  1. kolo: 

  14. juna Urugvaj - Kostarika, Fortaleza 

  14. juna Engleska - Italija, Manaus 

  
  2. kolo: 

  19. juna Urugvaj - Engleska, Sao Paulo 

  20. juna Italija - Kostarika, Recife 

  
  3. kolo: 

  24. juna Italija - Urugvaj, Natal 

  24. juna Kostarika - Engleska, Belo Horizonte 

  

  SKUPINA E 

  Švicarska, Ekvador, Francuska, Honduras 

  1. kolo 

  15. juna Švicarska - Ekvador, Brasilija 

  15. juna Francuska - Honduras, Porto Alegre 

  
  2. kolo: 

  20. juna Švicarska - Francuska, Salvador 

  20. juna Honduras - Ekvador, Curitiba 

  
  3. kolo: 

  25. juna Honduras - Švicarska, Manaus 

  25. juna Ekvador - Francuska, Rio de Janeiro 

  
  SKUPINA F 

  Argentina, Bosna i Hercegovina, Iran, Nigerija 

  1. kolo 

  15. juna Argentina - BiH, Rio de Janeiro 

  16. juna Iran - Nigerija, Curitiba 

  
  2. kolo 

  21. juna Argentina - Iran, Belo Horizonte 

  21. juna Nigerija - BiH, Cuiaba 

  
  3. kolo: 

  25. juna Nigerija - Argentina, Porto Alegre 

  25. juna BiH - Iran, Salvador 

  
  SKUPINA G 

  Njemačka, Portugal, Gana, SAD 

  1. kolo: 

  16. juna Njemačka - Portugal, Salvador 

  16. juna Gana - SAD, Natal 


  2. kolo: 

  21. juna Njemačka - Gana, Fortaleza 

  22. juna SAD - Portugal, Manaus 

  
  3. kolo: 

  26. juna SAD - Njemačka, Recife 

  26. juna Portugal - Gana, Brasilija 

  

  SKUPINA H 

  Belgija, Alžir, Rusija, Južna Koreja 

  1. kolo: 

  17. juna Belgija - Alžir, Belo Horizonte 

  17. juna Rusija - J.Koreja, Cuiaba 

  
  2. kolo: 

  22. juna Belgija - Rusija, Rio de Janeiro 

  22. juna J.Koreja - Alžir, Porto Alegre 

  
  3. kolo: 

  26. juna J.Koreja - Belgija, Sao Paulo 

  26. juna Alžir - Rusija, Curitiba 

  
  OSMINA FINALA 

  28. juna A1 - B2, Belo Horizonte 

  28. juna C1 - D2, Rio de Janeiro 

  29. juna B1 - A2, Fortaleza 

  29. juna D1 - C2, Recife 

  30. juna E1 - F2, Brasilija 

  30. juna G1 - H2, Porto Alegre 

   1. jula F1 - E2, Sao Paulo 

   1. jula H1 - G2, Salvador 

  
  ČETVRTFINALE 

   4. jula  E1/F2 - G1/H2, Rio de Janeiro (1) 

   4. jula  A1/B2 - C1/D2, Fortaleza      (2) 

   5. jula  F1/E2 - H1/G2, Brasilija      (3) 

   5. jula  B1/A2 - D1/C2, Salvador       (4) 

  
  POLUFINALE 

   8. jula  2 - 1, Belo Horizonte 

   9. jula  4 - 3, Sao Paulo 

  
  ZA 3. MJESTO 

  12. jula - Brasilija 


  FINALE 

  13. jula - Rio de Janeiro