19 April 2024
četvrtak, 05 Decembar 2013 21:18

KŽK Čelik-Athlete Celje 71:57

ARENA u Zenici; Početak u 19,00 sati; Gledalaca: oko 1.000; Sudije: Jasmina Juras, Vladimir Jevtović i Uroš Nikolić (svi iz Beograda); Delegat Zoran Marković (Zenica); U 6. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Athlete Celje iz Celje (Slovenija). Pobjedila je, zasluženo, domaća ekipa Čelika. Rezultat: Čelik – Athlete Celje  71 :57  (15:11), (25:8), (15:20), (16:18);

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić 2, M.Džinić 6, Z. Gagić 17, J. Bigović 7, N. Kovačević, A. Kalušić 12, M. Rahmanović 3, S. Pašić, I. Rahmanović 9, A. Ćehajić, A. Iriškić 15, B. Hebib; (Trener Almir Hamzić, pom. trener Amra Mehmedić);

Sastav ŽKK Athlete Celje: Abramović 9, Potočnik, Hamrouni 2, Ocvirk, Gajić 1, Lisec 7, Osterman 5, James 17, Tyson-Thomas 16; (Trener Damir Grgič);

Najefikasnije kod Čelika su bile: Zvjezdana Gagić (17), Aldijana Iriškić (15), Aida Kalušić (12);

Kod Athlete Celje najefikasnije: James (17) i Tyson-Thomas (16);

Na trininama, opet, solidna posjeta od oko 1.000 gledalaca.

Što se tiče utakmice, više nego zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u derbiju 6. kola Međunarodne regionalne lige protiv favorizovane i do sada, u prvenstvu, neporažene ekipe Athlete Celje.

Od samog početka domaće košarkašice su nametnule svoj ritam igre, efikasno u napadu i čvrsto u odbrani, što najbolje govori rezultat prvog poluvremena od + 21 poen (40:19). U prvoj četvrtini domaće imaju najveću prednost od 7 poena (9:2). Drugu četvrtinu ekipa Čelika je odigrala furiozno i bez grešaka u svim segmentima igre, što govori i rezultat druge četvrtine od + 17 poena za domaće (25:08).

Drugi dio utakmice  košarkašice Celja su malo bolje odigrale, ali ipak, domaća ekipa je u ovoj utakmici djelovala fantastično i nisu dopustili gošćama da ih značajnije ugroze. Gošće su se najviše približile Čeliku u 33. minuti. Smanjile su na 60:48, ali nisu imale snage da učine nešto više, jer su na drugoj strani bile raspoložene košarkašice Čelika, koje su trećom pobjedom u MŽRKL povećale svoje šanse za plasman na final – four za prvaka regionalne lige.

Na kraju, sasvim zasluženih + 14 poena za domaće (71:57) nad liderom grupe "B" MŽRKL.

Nakon Crvene Zvezde, u samo sedam dana, u Areni  je „pala“ i do sada neporažena ekipa regionalnog takmičenja, Athlete Celje. Ovom utakmicom košarkašice Čelika su pokazale da svakim danom sve više napreduju.

Publika je aplauzom nagradila veliko zalaganje i treću pobjedu Čelika u ovoj ligi.

Prema rasporedu BH lige, već u subotu 07.12.2013.god. uokviru 6. kola, u 18 sati u Areni Zenica, košarkašice Čelika ugošćuju Tuzlansku ekipu Jedinstva BHT. Ulaz i na ovu utakmicu je slobodan.