Printaj ovu stranu
nedjelja, 24 Novembar 2013 21:30

Zeničanke briljirale u Banjoj Luci

U 4. kolu BiH ženske košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice zeničkog Čelika večeras su gostovale kod ekipe Mladi Krajišnik iz Banja Luke. Pobjedile su košarkašice KŽK Čelik iz Zenice. Rezultat: Mladi Krajišnik - Čelik  49:76 (12:10), (11:23), (12:18), (14:25).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 9, Z. Gagić 12, J. Bigović 9, N. Kovačević , A. Kalušić 4, M. Rahmanović 15, S. Pašić , I. Rahmanović 12, A. Ćorović 2, A. Iriškić 11, B. Hebib. (Trener: Almir Hamzić);

Najefikasnije kod Čelika: M. Rahmanović (15), Z. Gagić (12), I. Rahmanović (12), A. Iriškić (11) poena.

Prvi strijelci kod Mladog Krajišnika: N. Mikić (15) i S. Borić (8) poena.

U prvoj četvrtini je vođena ravnopravna borba i domaće košarkašice  je dobivaju sa 12:10. Drugu četvrtinu dobivaju Zeničanke sa + 12 (11:23) i poluvrijeme sa + 10 (23:33) i dokazuju ulogu favorita u ovom susretu. Nakon treće četvrtine koju su Zeničanke dobile sa 12:18, već je +16 za Čelik (35:51). U zadnjoj dionici utakmice igra Mladog Krajišnika se totalno "raspala" i zadnja četvrtina je završena visokim rezultatom u korist košarkašica Čelika + 11 poena (14:25) i konačan rezultat je +27 poena za KŽK Čelik (49 :76).